Giełda CBOT w Chicago:
Kukurydza. Kontrakt grudniowy zamknął się w czwartek na poziomie z dnia poprzedniego, po 3 proc. wzroście w środę. Na koniec dnia trzeba było za niego zapłacić 238,35 dolarów/tonę.

Pszenica. Notowania kontraktu z tym samym terminem wykonania obniżyły się wczoraj o 1,5 proc., doprowadzając cenę ziarna do poziomu ok. 226,5 dolarów/tonę.

Soja. Grudniowa soja podobnie jak analogiczny kontrakt na kukurydzę zakończyła dzień na poziomie z sesji poprzedniej. Cena nasion wynosiła na zamknięciu 427,8 usd.

Giełda MATIF w Paryżu:
Kukurydza. Listopadowy kontrakt zanotował w czwartek 1,6 proc. wzrost. Tona tego towaru kosztowała pod koniec dnia 188,75 euro, czyli 3 euro więcej niż poprzedniego dnia.

Pszenica. Kontrakt z tym samym terminem dostawy zakończył wczorajszą sesję ceną o 0,8 proc. (1,5 euro) wyższą niż w środę, wobec czego za towar ten trzeba było zapłacić na zamknięciu 186,75 euro/tonę.

Rzepak. Kontrakt z dostawą w listopadzie zanotował w środę wzrost o 0,7 proc. Nasiona podrożały o 3 euro/tonę do poziomu 429,5 euro/t.

Podobał się artykuł? Podziel się!