PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Skuteczni na chińskim rynku

Autor: farmer.pl/ Iwona Dyba

Dodano: 30-05-2012 11:47

Tagi:

Brytyjska wieprzowina trafi na chińskie stoły. Kontrakt jest wart 50 mln funtów, a pierwsza przesyłka elementów wieprzowych jest już gotowa do wysłania – informuje serwis pigprogress.net.Negocjacje trwały długo, a celem było zwiększenie wymiany handlowej z Chinami, wejście brytyjskich przedsiębiorstw rolniczych na tamtejsze rynki . Wszystko ma służyć ożywieniu gospodarczemu w branży rolniczej, w szczególności sektora trzody chlewnej.

Chiny to najbardziej opłacalny rynek spożywczy na świecie.  A jego dynamicznie rozwijająca się klasa średnia konsumentów, ma coraz większy apetyt na zachodnie towary. W szczególności zwiększa się spożycie mięsa. Zaspokojenie tamtejszego popytu to duża szansa do  rozwoju naszych producentów świń i przedsiębiorców – powiedział Jim Paice, brytyjski minister rolnictwa.

Kontrakt obejmuje m.in. wieprzowe podroby, nóżki, uszy, ogony i inne części tuzy, które nie są popularne w Europie.

- Pierwszy kontyngent  jest już gotowy do wysłania - zapowiedział Andrew Saunders, dyrektor Tulip Ltd, największej brytyjskiej zajmującej się m.in. produkcją mięsa i przetworów wieprzowych. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.172.180
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!