PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Umocnienia notowań na światowych parkietach

Autor: farmer.pl/e-WGT

Dodano: 11-10-2011 11:23

Tagi:

Wzrosły notowania surowców, w tym także kontraktów futures na zboża i soję na giełdzie CBOT. Wzrosty jednak nie były duże i mieściły się w zakresie 1 proc. w przypadku zbóż i 2 proc. w przypadku soi. Na giełdzie Matif w Paryżu, po raz pierwszy od długiego już czasu, notowania najbliższego kontraktu na pszenicę zrównały się z notowaniami kukurydzy, osiągając poziom 184 euro/t.Giełda CBOT w Chicago:
Kukurydza. Kontrakt grudniowy zyskał w poniedziałek na wartości 0,8 proc., wobec czego pod koniec dnia trzeba było za niego zapłacić 238,2 dolarów/tonę.

Pszenica. Notowania kontraktu z tym samym terminem wykonania wzrosły na początku tygodnia o 0,7 proc., doprowadzając cenę ziarna do poziomu ok. 224,8 dolarów/tonę.

Soja. Kontrakt grudniowy zamknął wczorajszą sesję na 1,7 proc. plusie. Cena nasion wzrosła o 7,1 usd za tonę do poziomu 432,9 usd.

Giełda MATIF w Paryżu:
Kukurydza. Listopadowy kontrakt zanotował w poniedziałek 0,4 proc. stratę. Tona tego towaru kosztowała pod koniec dnia 184 euro, czyli 0,75 euro mniej niż w piątek.

Pszenica. Kontrakt z tym samym terminem dostawy zakończył pierwszą w tygodniu sesję ceną o 0,3 proc. (0,5 euro) wyższą niż w piątek, wobec czego za towar ten trzeba było zapłacić na zamknięciu 184 euro/tonę.

Rzepak. Kontrakt z dostawą w listopadzie zanotował podczas poniedziałkowej sesji 0,8 proc. wzrost. Nasiona podrożały o 3,25 euro/tonę dochodząc do poziomu 430,75 euro/t.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.189.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!