Cóż robić kiedy deszcz uniemożliwia zbiór kukurydzy? Mamy gotową odpowiedź. Mieszkaniec Nebraski Quinten Connealy miał już dość bezczynnego czekania na to aż woda "zejdzie" z jego pola. Postanowił zrealizować swoje nietypowe marzenie. Od dziecka jest miłośnikiem sportów wodnych. Zawsze chciał spróbować którejś z aktywności w... swoim gospodarstwie, teraz nadarzyła się ku temu doskonała okazja.

- Założyłem narty wodne i ruszyłem, szczerze nie spodziewałem się, że będzie aż taka frajda. Dziś aż trudno uwierzyć, że latem musiałem nawadniać pole - przyznaje Connealy.

- Jak widać na filmie kukurydza wciąż zalega na polu, mamy już około dwóch tygodni po zbiorach, nie wiem kiedy uda się ją zebrać. Może moje drifty wyglądają zabawnie, ale w ten sposób staram się odreagować stres. Z każdym dniem zdaję sobie sprawę, że wartość moich płodów rolnych dramatycznie spada - zwierza się Quinten.

Według Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) w Stanach Zjednoczonych zbiory kukurydzy wyniosą około 357,3 mln t. Tym samym obniżka wobec sezonu 2016/17 w ujęciu bezwzględnym jest dość duża, bo wynosi 27,5 mln t.

Podobał się artykuł? Podziel się!