Za nami zakończenie wyjątkowej Olimpiady Młodych Producentów Rolnych 2017, a także koniec pierwszego dnia największych i najbardziej popularnych targów rolniczych w Polsce – AGROTECH 2017. Pomysłodawcą i głównym inicjatorem powstania konkursu był Zarząd Krajowy Związku Młodzieży Wiejskiej.

Choć walka o laur zwycięstwa była zacięta i bezkompromisowa, a wszyscy finaliści prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy rolniczej, Tomasz Musiał okazał się niepokonany. Drugie miejsce zajął Roman Bathelt, a na trzeciej pozycji uplasował się Łukasz Czech. Było o co walczyć – finałowa trójka oprócz prestiżu, otrzymała cenne nagrody.

Do konkursu zgłosiło się około 1000 młodych producentów rolnych. Ci którzy zakwalifikowali się do ścisłego finału Ursus Olimpiada Młodych Producentów Rolnych 2017, aby pojawić się w Kielcach, przeszli długą, trzyetapową drogę.

Myśl przewodnia, tegorocznej 35. edycji wydarzenia – „młodość, innowacyjność, konkurencyjność” – spełniła główne założenia. Młodzi producenci wzbogacili swoje umiejętności zawodowe, pogłębili wiedzę, i doświadczenie oraz rozbudzili ambicje dalszego doskonalenia zawodowego. To wszystko przysłuży się do systematycznego rozwoju polskiego rolnictwa i popularyzacji osiągnięć tej dziedziny.
Skład komisji oceniającej zmagania uczestników stanowili: Krystyna Banaś z Ośrodka Doradztwa w Rolniczego w województwie Świętokrzyskim, Rafał Wiatrowski z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, oraz czterech przedstawicieli Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie: dr inż. Urszula Sadowska, dr hab. inż. Dariusz Kwaśniewski oraz dr inż. Dariusz Baran, w tym przewodnicząca komisji dr hab. inż. Urszula Malaga-Toboła.

Jednym ze sponsorów Ursus Olimpiada Młodych Producentów Rolnych 2017 były Targi Kielce.

Podobał się artykuł? Podziel się!