Książański lipiec otworzy XI Krajowy Czempionat Młodzieży Koni Rasy Śląskiej -12 lipca. W tym roku zgłoszonych jest do niego aż 59 koni. Zainteresowane osoby będą mogły podziwiać klacze roczne, dwu i trzyletnie oraz roczne ogierki. Ponadto odbędzie się pokaz hodowlany klaczy z tegorocznymi źrebiętami po ogierze Bazyli, w wykonaniu zawodniczek klubu jeździeckiego Podkówka Team Stadnina Koni Szymanów. Publiczność zobaczy również pokaz ujeżdżenia klaczy śląskiej Branka, której amazonką będzie Alicja Dec.  Szczegółowe informacje dla wystawców dotyczące Czempionatu są dostępne na stronie Okręgowego Związku Hodowców Koni we Wrocławiu  Czempionat odbędzie się na nowym hipodromie Stada Ogierów Książ.

Drugą imprezą w lipcowym kalendarzu SO Książ będzie III Międzynarodowy Konkurs Powożenia Tradycyjnego im. księżnej Daisy von Pless, który odbędzie się 17 i 18 lipca.  Głównym organizatorem konkursu odbywającego się na terenie Stada Ogierów Książ (należącego obecnie do Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o. o.) i Zamku Książ jest Polskie Towarzystwo Powozowe. 

Cykl wydarzeń w SO Książ zamyka kurs powożenia dla początkujących, które poprowadzi  Bartłomiej Kwiatek, złoty multimedalista Mistrzostw Polski oraz siedmiokrotny zwycięzca rankingu Światowej Federacji Jeździeckiej (FEI).  Szkolenie odbędzie się od 24 do 26 lipca. Kurs organizowany jest przez  Fundację Horse Sport, która prowadzi na nie nabór. 

Podobał się artykuł? Podziel się!