Tytuł Top Inwestycji Polski Wschodniej 2017 otrzymała realizowana przez Mlekovitę budowa Fabryki Proszków Mlecznych w centrali Grupy w Wysokiem Mazowieckiem.

Mlekovitę wyróżniono za budowę Fabryki Proszków Mlecznych w centrali grupy w Wysokiem Mazowieckiem. Nagrodę dla swojej kluczowej inwestycji – największej w historii firmy z dotychczas zrealizowanych, w wyniku, której Mlekovita będzie nie tylko największym producentem proszków mlecznych w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej – odebrał Prezes Zarządu Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński.

Wartość Fabryki wyniesie 300 mln zł, a Ministerstwo Gospodarki zakwalifikowało ją, jako inwestycję o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2020. Produkty mleczne w proszku, które będą wytwarzane w nowej Fabryce, to głównie takie, których Mlekovita dotychczas nie posiadała w swojej ofercie handlowej, m.in.: produkty mleczne w proszku w standardzie odżywek dla dzieci, koncentrat białek mleka, mleko instant i wiele innych innowacyjnych wyrobów.

Podobał się artykuł? Podziel się!