Copa i Cogeca spotkały się z kanadyjskimi przedstawicielami branży handlowej oraz sektora rolnictwa w celu zdobycia nowych rynków eksportowych dla europejskiego sektora rolno-spożywczego w celu zwiększenia świadomości o wysokich, unijnych standardach.

Jest to dobra szansa na znalezienie nowych rynków zbytu dla naszych produktów oraz na spotkanie z przedstawicielami z Kanady po tym, jak w zeszłym roku sfinalizowano umowę CETA. W misji bierze udział delegacja 60 przedstawicieli sektora rolno-spożywczego oraz komisarz Hogan. Reprezentacja spotyka się z kanadyjskimi ministrami oraz przedstawicielami sektora handlu. Sekretarz generalny Copa Cogeca, powiedział, że misja jest dobrą szansą na promocję unijnych produktów, spotkanie z importerami oraz zwiększanie świadomości wysokich, spełnianych przez nas standardów.

Wpłynie to na wydajne wdrożenie zapisów umowy CETA. Umowa CETA może zadowolić obydwie strony, o ile będzie właściwie zarządzona i wprowadzone zostaną właściwe kontyngenty taryfowe na produkty rolne. Konieczne jest zapewnienie dostępu do rynku dla małych i średnich przedsiębiorstw, szczególnie spółdzielni. W Kanadzie niezbędne jest zminimalizowanie biurokracji dla małych i średnich przedsiębiorstw starających się o dostęp do kanadyjskiego rynku. Z radością przyjmiemy lepszy dostęp dla naszych produktów mlecznych oraz dla wina, ale dalej pozostajemy czujni w kwestii otwarcia naszego rynku na kanadyjską wołowinę i wieprzowinę. Zakaz stosowania stymulatorów wzrostu w hodowli bydła oraz raktopaminy u świń, to dobre sygnały. 

Podobał się artykuł? Podziel się!