PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Europejska deklaracja sojowa

Europejska deklaracja sojowa Europejska deklaracja sojowa mówi o możliwościach rozszerzenia w Europie zrównoważonej i wolnej od GMO uprawy m.in. soi; Fot.pixabay.com

14 ministrów rolnictwa UE sygnowało deklarację mówiąca o możliwościach rozszerzenia w Europie zrównoważonej i wolnej od GMO uprawy, przetwórstwa i obrotu roślinami białkowymi ze szczególnym uwzględnieniem soi.Wśród sygnatariuszy deklaracji były m.in. takie kraje jak: Włochy, Francja, Holandia, Austria, Rumunia, Niemcy, Węgry i Finlandia.

Ich zdaniem uprawa tych roślin jest istotna dla zwiększenia dostaw żywności i zrównoważonego wykorzystania zasobów naturalnych. W Europie zaledwie na 3 proc. gruntów ornych uprawiane są rośliny białkowe. Możliwości zwiększenia areału ich uprawy istnieją przed wszystkim w Europie Środkowej i Wschodniej. W tych regionach uprawianych jest często tylko kilka kultur przez cały rok.

Zwiększenie uprawy roślin białkowych stosowanych również jako pasza zmniejsza uzależnienie od importu z Ameryki Południowej i wspiera lokalny przemysł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • Gust 2017-07-18 22:38:11
    a dopłaty do strączkowych mają być zabrane, jakoś nie trzymasię to kupy !
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!