Sama licytacja przedstawiana jest na zegarach, a wraz z upływem czasu cena produktu spada. W chwili, gdy broker zdecyduje o zakupie, zatrzymuje zegar, na którym przedstawiona jest cena, po jakiej dokonał zakupu. Producent, który dostarczył towar na giełdę, otrzymuje pieniądze w okresie 14 dni od sprzedaży na aukcji.

Sala aukcyjna

Autor: Michał Halemba

Opis: Hala aukcyjna giełdy Mechelse Veilingen

widok z góry

Autor: Michał Halemba

Opis: Widok z lotu pataka giełdy Mechelse Veilingen

Przed wejściem na giełde

Autor: Michał Halemba

Opis: Grupa studyjna przed wejściem do giełdy

Giełda istnienia od 1950 r. i od początku funkcjonuje jako spółdzielnia. Zlokalizowana jest na powierzchni 50 ha. Zrzesza 2300 udziałowców, w tym jedynie 1100 producentów aktywnie produkuje na potrzeby giełdy. Producenci ponoszą koszty handlu na giełdzie, czyli koszty pakowania, opakowań i uczestnictwa w aukcjach.

Giełda Mechelse Veilingen jest największą giełdą tego typu w Belgii, zatrudnia 220 osób, a roczny jej obrót szacowany jest na 238 mln euro. Giełda Mechelse Veilingen ma własną markę, znak towarowy Flandrii, którym „pieczętuje” produkty o wysokich parametrach jakościowych. Aby producent mógł sprzedawać własne produkty ze znakiem Flandrii, zobowiązany jest do zachowania specjalnych środków przy produkcji - włącznie z tym, że producent otrzymuje listę odmian charakterystycznych dla niej specyfikacji. Giełda dysponuje także własnym ośrodkiem badawczo – rozwojowym skupionym na powierzchni 15 ha.

Jakość

Autor: Michał Halemba

Opis: Super jakość w super opakowaniu

Aukcje

Autor: Michał Halemba