PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Massey Ferguson będzie wspierał młodych rolników

Massey Ferguson będzie wspierał młodych rolników

Massey Ferguson podpisał porozumienie o partnerstwie z Europejską Radą Młodych Rolników (CEJA) podczas targów Agritechnica w Hanowerze.- To porozumienie zrzesza nową generację maszyn z nową generacja rolników - powiedział wice-prezydent i dyrektor zarządzający Massey Ferguson na Europę, Afrykę i Bliski Wschód, Richard Markwell.

- Tylko 6 proc. europejskich rolników jest poniżej 35 roku życia. Jako branża musimy ukształtować nowe pokolenie rolników. Ta bliska relacja z CEJA pomoże rozwinąć nowe technologie i wyposażenie, jakiego rolnicy przyszłości potrzebują, aby produkować więcej żywności na mniejszej powierzchni i przy zmniejszających się zasobach. Pomożemy młodym rolnikom inwestować w przyszłość, aby widzieli rolnictwo jako szansę na ekscytującą i profesjonalną karierę - wyjaśniał.

Matteo Bartolini, prezydent CEJA, powiedział, że wsparcie od Massey Ferguson pomoże dwóm milionom członków organizacji zwiększyć produkcję i wzmocnić pozycję, aby konkurować na rynkach światowych.

- Ponad jedna trzecia europejskich rolników ukończyła już 65 rok życia. Musimy znaleźć sposób, aby pomóc młodym ludziom robić postępy w rolnictwie. Chodzi tu o dostęp do ziemi, kapitału i kredytów, jak również trzeba rozwiązać kwestie niskich zysków przy dużych inwestycjach oraz braku długoterminowych perspektyw. Wyzwania te są takie same dla młodych ludzi próbujących rozpocząć produkcję rolną gdziekolwiek na świecie, dlatego problem ten powinien być rozwiązywany z wykorzystaniem środków publicznych. Zostało to uwzględnione w reformie Wspólnej Polityki Rolnej, ale wciąż wymaga ona silnego i skutecznego wdrożenia - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • airtolek 2013-11-19 15:52:41
    Niech załatwią z UE modernizację to kupie Fergusona ;-)))
  • Bruno 2013-11-19 14:10:54
    Richard wie co robi, wystarczy spojrzeć na wyniki sprzedaży nowych ciągników, Massey nie jest liderem a nawet znajduje się daleko poza podium, jakoś przecież trzeba walczyć o udział w rynku a młodych rolników wiadomo łatwiej przekonać do zalet swojej marki niż starych.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.183.100
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!