PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Niemcy już przekroczyli limit dostawy mleka

Autor: FAMMU/FAPA/farmer.pl

Dodano: 04-02-2012 10:58

Tagi:

Według wstępnych danych analityków z AMI, po pierwszych dziewięciu miesiącach (od kwietnia do końca grudnia) sezonu 2011/2012 niemieckie dostawy mleka nie zmieściły się w wyznaczonym na ten okres limicie pomimo tego, że jest on o 1 proc. większy niż ubiegłoroczny - informuje FAMMU/FAPA.Przeliczona na pierwsze dziewięć miesięcy kwota mleczna została przekroczona o niemal 0,7 proc. Specjaliści z AMI twierdzą, że jak dotąd nie odnotowano przesłanek, aby wzrostowy trend w produkcji mleka miał się odwrócić, co mogłoby uchronić Niemcy przed przekroczeniem kwoty i ponoszeniem karnych opłat z tego tytułu.

W samym grudniu 2011 roku, do niemieckich mleczarni dostarczono o 3,5 proc. więcej surowca niż w analogicznym okresie 2010 roku, według wstępnych danych znaczną zwyżkę odnotowano także w styczniu.

Zdaniem ekspertów z AMI do końca marca 2012 roku dostawy mogą wzrastać jeszcze średnio o 0,9 proc. miesięcznie. Jest już niemal pewne, że wzrostowa tendencja poziomu dostaw utrzyma się w Niemczech i kraj ten będzie zobowiązany do uiszczenia karnej opłaty z tytułu przekroczenia kwoty, co ostatnio miało miejsce w sezonie 2007/2008.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • zatroskany 2012-02-04 19:56:53
    Akura,n predzej mi kaktus wyrośnie - niepowiem gdzie- niz niemcy kare zapałaca. Jak by to nas dotycyło to oczywiscie że Tusek by płacił
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!