PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Niemcy - minister: Należy zabronić nazw w rodzaju "sznycel wegetariański"

Niemcy - minister: Należy zabronić nazw w rodzaju "sznycel wegetariański" Tradycyjny niemiecki sznycel; Fot. Shutterstock

Autor: PAP

Dodano: 28-12-2016 12:20

Tagi:

Niemiecki minister rolnictwa Christian Schmidt (CSU) wzywa do wprowadzenia zakazu mylących nazw w rodzaju "sznycel wegetariański" na produkty z substytutów mięsa. Minister zaapelował też o serwowanie wieprzowiny w szkolnych stołówkach.W środowym wydaniu dziennika "Bild" Schmidt powiedział, że nie chce, aby "te pseudomięsne dania" były traktowane jak mięso. Gazeta przytacza jego wypowiedź: "Takie określenia całkowicie wprowadzają w błąd i mylą konsumentów. Jestem za tym, żeby ich zakazać w interesie jasnego nazewnictwa konsumenckiego".

Schmidt powtórzył także wezwanie, aby szkolne stołówki serwowały dania z wieprzowiny. Zapytany, czy to dobrze, jeśli stołówki wykreślają je ze swego menu z uwagi na muzułmanów, minister powiedział: - Nie powinniśmy ograniczać większości społeczeństwa możliwości wyboru dlatego, że tak jest łatwiej lub taniej.

Zaznaczył, że rosnąca różnorodność kulturowa powinna prowadzić do zwiększenia możliwości wyboru, a nie jego ograniczania.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • ZweiZviebel 2016-12-29 21:05:21
  W takim razie nie powinno też być szynki drobiowej, bo z definicji jest ona robiona z wieprza :"))))
 • Ja 2016-12-28 14:31:09
  Gruby, przewrotnie trochę napisałeś, ale jest w tej wypowiedzi wiele prawdy. :)
 • gruby 2016-12-28 13:59:28
  Jeszcze będzie musiał odszczekać swoje słowa i pokornie przyznać, że rodacy muszą pożegnać się z wieprzowinką. Będzie jak z fajkami, najpierw do specjalnych stref dla "miłośników" a później RAUS! I kotleciki tylko w domciu, pod warunkiem, że sąsiadowi nie będzie to przeszkadzało. W końcu to go może obrażać i jeszcze wystąpi do Angeli o odszkodowanie za skalanie całego bloku/domu nieczystym mięchem
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.71.219
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!