Christian Pèes jest związany z rolnictwem Prowadzi gospodarstwo produkujące zboża oraz wieprzowinę w południowo zachodniej Francji. Jest ponadto prezesem Euralis, jednej z największych na świecie spółdzielni producentów ziarna zbóż z Francji.

- To dla mnie wielki zaszczyt. Poprzez dzisiejszy wybór członkowie Cogeca pokazali, że pokładają we mnie zaufanie. Mogę jedynie obiecać kontynuację prac rozpoczętych przez poprzednią prezydencję. W trosce o interesy wszystkich europejskich spółdzielni rolnych w czasie ostatniego etapu negocjacji reformy wspólnej polityki rolnej (WPR) musimy wzmocnić ich rolę w przyszłej WPR. Silne spółdzielnie rolne są warunkiem wstępnym nie tylko do poprawy funkcjonowania łańcucha żywnościowego lecz również do obrony interesów unijnych rolników, którzy pragną otrzymać sprawiedliwą część wartości wytworzonej w łańcuchu żywnościowym - powiedział przemawiając po głosowaniu Christian Pèes.

Prezydium Cogeca jednogłośnie wybrało dwóch wiceprzewodniczących, Marię Antónię Figueiredo, zastępczynię sekretarza generalnego CONFAGRI (portugalskiej konfederacji spółdzielni rolnych) oraz Thomas'a Magnusson'a, który jest pierwszym wiceprzewodniczącym LRF (federacji szwedzkich rolników).

Podobał się artykuł? Podziel się!