PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Portugalia: Główne ogniska pożaru lasów opanowane

Portugalia: Główne ogniska pożaru lasów opanowane Fot. Shutterstock

Portugalskim strażakom udało się w czwartek opanować duże ognisko pożaru lasów w okolicach miasta Gois w dystrykcie Coimbra, w środkowej części kraju. W środę zapanowano nad drugim głównym ogniskiem żywiołu - koło Pedrogao Grande w sąsiednim dystrykcie Leiria.Pożar, który wybuchł w sobotę obok Gois, został "opanowany" - poinformował dowódca operacji Carlos Tavares, zastrzegając przy tym, że niektóre ogniska mogą się znów uaktywnić.

Tavares oświadczył również, że strażacy mają już pod kontrolą żywioł, który obejmuje obecnie powierzchnię 20 tys. hektarów. Dotychczas w wyniku pożaru w środkowej Portugalii zginęły 64 osoby, a ponad 200 zostało rannych. W środę informowano, że żywioł pochłonął już blisko 40 tys. hektarów lasów i gruntów rolnych.

Według strażaków prawdopodobną przyczyną pożaru w Pedrogao Grande, w dystrykcie Leiria, było podpalenie lasu. Ogień rozprzestrzeniał się szybko m.in. na skutek porywistego wiatru, obejmując znaczne obszary sąsiednich dystryktów. Do gaszenia ognia w zmobilizowano 2,4 tys. strażaków. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.240.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!