PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Rolnicy stracili na strajku kierowców

Autor: farmer.pl/PAP

Dodano: 27-01-2012 13:17

Tagi:

We Włoszech w ostatnich dniach zmarnowało się ponad 100 tysięcy ton żywności z powodu strajku transportowców - taki rezultat protestu przedstawił w piątek związek rolników indywidualnych, Coldiretti. Oszacowano, że straty rolników wynoszą 200 mln euro.Kierowcy tirów - najpierw na Sycylii, a od poniedziałku w całych Włoszech - protestują przeciwko wzrostowi cen paliw i wielu opłat, dotkliwych dla ich branży; domagają się interwencji rządu.

Blokowane są drogi, w rezultacie czego doszło do paraliżu transportu towarów. Na południu zabrakło paliwa, a w sklepach prawie w całych Włoszech skończyły się zapasy świeżej żywności. W miastach trudno kupić świeże mleko, warzywa i owoce.

Od piątku, czyli ostatniego dniu strajku, sytuacja ma powrócić do normy - zapowiadają organizatorzy protestu.

Włoscy rolnicy liczą zaś straty, poniesione przez ich branżę. Związek Coldiretti poinformował, że straconych zostało 200 tysięcy godzin pracy przy zbiorze, magazynowaniu i produkcji żywności.

W handlu zanotowano w tych dniach spadek zakupu warzyw i owoców o 30 procent; to zaś wyłącznie dlatego, że nie było ich w sprzedaży.
Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!