PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

UE przedłuża sankcje wobec Rosji

 UE przedłuża sankcje wobec Rosji Fot. pixabay

Autor: JK

Dodano: 15-12-2017 10:40

Tagi:

Europejskie sankcje gospodarcze przeciwko Rosji zostaną przedłużone z powodu niewystarczających postępów w procesie pokojowym na Ukrainie.Obecnie sankcje mają być przedłużone o kolejne sześć miesięcy. Sankcje skierowane są między innymi do rosyjskich banków państwowych oraz ważnego rosyjskiego przemysłu naftowego i gazowego.

Eksperci zakładają, że sankcje wobec Rosji kosztowały ją już dziesiątki miliardów euro. Łącząc sankcje z planem pokojowym, państwa UE chcą przekonać rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, by w większym stopniu wykorzystywał swój wpływ na prorosyjskich separatystów we wschodniej Ukrainie, aby rozwiązać konflikt.

Moskwa uważa, że ​​środki karne są nieuzasadnione, a w zamian nałożono zakaz importu na zachodnie produkty rolne, takie jak owoce i mięso. Władze rosyjskie zabraniają importu owoców, warzyw, mięsa i produktów mlecznych z UE, USA, Kanady, Australii i niektórych innych krajów. Ponieważ zakazy importowe wspierają krajowy przemysł spożywczy, rosyjscy przywódcy ogłosili, że pozostaną one w mocy przez długi czas.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (4)

 • niez OTK 2017-12-17 00:53:57
  Wszystko gra , a to było OTK , Obrona Terytorialna Kraju , dla takich trochę obszczymurków, z kryminału, trochę niedorozwiniętych .
 • Olecki 2017-12-16 21:03:04
  A Putin ma ich w głębokim poszanowaniu ; 3,5 % PKB na innowacje , 2,2 % na zbrojenia . A jak u nas ? Innowacje to wojsko znane z PRLu jako OPK czy jakoś tak , w każdym bądź razie do budowy torów , prostych robót , jako pomocnicy do sprzątania w szpitalach (czy coś takiego, starsi będą lepiej ten problem znali).
 • Ja 2017-12-15 15:56:37
  Może by tak u nas jakieś takie zakazy w prowadzić? Skończyłyby się stare ziemniaki z Egiptu sprzedawane w Polsce jako młode.
 • m.laryk 2017-12-15 14:10:41
  No i co Popaprańcy, któr4zy popieraliście sankcje ? Macie odpowiedź : Ponieważ zakazy importowe wspierają krajowy przemysł spożywczy, rosyjscy przywódcy ogłosili, że pozostaną one w mocy przez długi czas.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.162.184.214
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!