Na polskim stoisku narodowym, gośćmi ministra Marka Sawickiego byli Horst Seehofer – Federalny Minister Wyżywienia, Rolnictwa i Ochrony Konsumentów Niemiec, Klaus Wowereit - Burmistrz Berlina oraz Prezes Targów Berlińskich.

W tym roku nasze stoisko zajmuje powierzchnię około 400 m2 tj,. czterokrotnie większą niż w roku ubiegłym. Swoje produkty, te które posiadają znak Poznaj Dobrą Żywność, prezentuje 25 firm.

Goście mieli okazję spróbować różnego rodzaju smakołyków, w tym m.in. kabanosy drobiowe i wieprzowe, sery pleśniowe, jabłka i słodycze. Swoją ofertę przedstawia 6 polskich regionów.

Minister Marek Sawicki prezentując polskie produkty podkreślił, że wszystkie one spełniają bardzo ostre kryteria jakościowe, jakie są wymagane przy przyznawaniu znaku PDŻ i posiadają wysokie walory smakowe.

Minister Horst Seehofer wyraził uznanie dla naszych produktów i zwrócił uwagę, że z roku na rok polska oferta jest coraz bogatsza.
Na zakończenie wizyty na polskim stoisku niemiecki minister rolnictwa otrzymał tradycyjny kosz pełen najlepszych naszych wyrobów prezentowanych w tym roku w Berlinie.

Kolejnym gościem na polskim stoisku była Gerda Verburg – Minister Rolnictwa Królestwa Niderlandów. Ministrowie wymienili uwagi na temat zbliżającego się przeglądu Wspólnej Polityki Rolnej.

Następnie odbyło się spotkanie z komisarz Mariann Fischer Boel, która odwiedzając polskie stoisko była bardzo zainteresowana technologią produkcji sękaczy oraz produktami i wyrobami tradycyjnymi.

Odbyły się także rozmowy dwustronne, w których minister Marek Sawicki zwrócił uwagę na polskie stanowisko w sprawie Cross-Compliance. Polska opowiada się za odroczeniem w czasie wejścia w życie regulacji prawnych wynikających z tych rozwiązań. Drugim poruszanym tematem była kwestia kwot mlecznych. Minister Marek Sawicki opowiada się za tym, aby ich 2% wzrost został wprowadzony w roku kwotowym 2008/2009.

Z kolei na stoisku Szwajcarii miały miejsce rozmowy polskiego szefa resortu rolnictwa z Boris Leuthard – ministrem rolnictwa tego kraju. Jednym z tematów były sprawy dotyczące WTO. Szwajcaria nie jest zwolennikiem szybkich zmian w tej kwestii podobnie, jak Polska. Strony były też zgodne w sprawie oznaczeń geograficznych i ochrony produktów regionalnych i tradycyjnych.