PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Wielka Brytania krajem wolnym od choroby niebieskiego języka

Jak powiadomił brytyjski minister rolnictwa, Jim Paice, restrykcje dotyczące eksportu owiec i bydła z Wielkiej Brytanii, zaimplementowane w związku z chorobą niebieskiego języka, zostaną zniesione.Obostrzenia były wprowadzone w 2007 roku, po zdiagnozowaniu pierwszych przypadków choroby w Wielkiej Brytanii.

To bardzo dobra wiadomość dla rolników, ale jest to też ich osiągnięcie – powiedział Paice. – To rezultat silnej i udanej  wzajemnej współpracy rządu, rolników oraz weterynarzy w zwalczaniu tej poważnej choroby – dodał.

Na terenie kraju od dwóch lat nie odnotowano przypadków choroby. Status kraju wolnego  będzie oznaczał, że zwierzęta eksportowane z Wielkiej Brytanii do krajów wolnych od tej choroby, głównie do Irlandii, nie będą wymagały szczepień lub spełniały jakichkolwiek innych wymagań, dotyczących zwalczania choroby niebieskiego języka. Rząd brytyjski naciska jednak, aby wprowadzić zmiany prawa na szczeblu europejskim, aby umożliwić rolnikom szczepienia ochronne mimo, że strefa choroby już tam nie występuje.

Status kraju wolnego od choroby niebieskiego języka wejdzie w życie w Wielkiej Brytanii 5 lipca br., dlatego też rolnicy, którzy chcą zaszczepić zwierzęta przeciw chorobie, powinni zrobić to przed tą datą.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.225.31.188
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!