PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Wniosek w sprawie kukurydzy GMO

Wniosek w sprawie kukurydzy GMO

Polska wystosowała do Komisji Europejskiej, wniosek w sprawie wprowadzenia zakazu stosowania do siewu materiału siewnego genetycznie zmodyfikowanych odmian kukurydzy linii MON 810 wpisanych do Wspólnotowego Katalogu - informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.Zgodnie z art. 57 ust. 9 ustawy z dnia 26 czerwca 2003 r. o nasiennictwie oraz właściwymi przepisami wspólnotowymi, wydanie takiego zakazu musi być poprzedzone decyzją Komisji Europejskiej zezwalającą na jego wprowadzenie.


Decyzja w sprawie wnioskowanego wprowadzenia przez Polskę zakazu stosowania odmian genetycznie zmodyfikowanych powinna zostać podjęta przez Komisję Europejską w ciągu trzech miesięcy od daty otrzymania wniosku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (4)

 • leszek 2012-07-11 10:13:41
  No cóż, żeby wiedziec na temat GMO, trzeba trochę też pomysleć. Postepu się nie zachamuje i tyle w temacie.
  A człowiek od zarania krzyżował, połowa roślin które uprawiamy to krzyżówki. Za rezygnacje z uprawy GMO zapłacimy, gdyż nasze produkty będą drogie. A i tak jemy GMO gdyż 80 % soi i połowa kukurydzy to już GMO a takie pasze jedzą nasze zwierzeta.
 • kmieć 2012-07-11 08:14:15
  Myślę, że bez względu na to jak spaczone chorymi ideologiami mają umysły ludki kierujące Unią Europejską, ich głównym motorem działania jest CHCIWOŚĆ.
  Jeśli z jednej strony ujadają o "zazielenienie" i cudotwórczą ekologię, a z drugiej warczą na przeciwników GMO, że niepostępowi, niekonkurencyjni i odpowiedzialni za głód na świecie, to jasne jest, że chcą wykończyć indywidualnych rolników.
  Panowie, jak już wcześniej pisałem, NIE MA kapitalizmu, jest KARTELIZM. Przy tych koncernach nasz rząd jest co najwyżej szopką noworoczną. Nie ma takiej ludzkiej siły aby ich powstrzymać i raczej już nie ma dla nas nadziei.
 • EMA 2012-07-11 07:34:43
  Tak, tak drodzy Panowie - nie ma to tamto.... wiemy kto tu rządzi, nie sowieci, nie masoni, nie libertyni, tylko UNIA...
  A co to jest ta unia??? - to są właśnie oni.........
 • Czy to jasne? 2012-07-10 16:29:06
  To chyba jasne dla was, iż nie życzę sobie zdecydowanie, aby ktoś zarządzał moim życiem, prowadzając truciznę do mojego organizmu w postaci produktów żywnościowych związanych z GMO.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!