PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Zamknięto 26 niemieckich gospodarstw

Zamknięto 26 niemieckich gospodarstw

Niemieckie służby weterynaryjne zamknęły tymczasowo 26 gospodarstw w południowym stanie niemieckiej Bawarii. Powodem okazało się stosowanie w żywieniu świń paszy zanieczyszczonej antybiotykiem – informuje serwis pigprogress.net.Antybiotyk, czyli chloramfenikol został wykryty w paszach podczas regularnej kontroli gospodarstw. Tuczniki z tych ferm były karmione produktami ubocznymi pochodzącymi z produkcji produktów mlecznych, pochodzących z firmy Ehrmann.

Powodem znalezienia się antybiotyku w odpadach mlecznych było złamanie procedur bezpieczeństwa i błąd ludzki. Chloramfenikol przedostał się z laboratorium firmy, gdzie był używany do odpadków mlecznych które trafiły do gospodarstw.

Stosowanie antybiotyków w paszy jest zakazane w UE od 1994 roku. To spowodowało że niemieckie służby od razu zdecydowały się na zamknięcie gospodarstw. Tym bardziej, że wszyscy jeszcze pamiętają jak duże straty przyniosła zeszłoroczna afera dioksynowa.

Na razie nie znamy daty, kiedy gospodarstwa zostaną znowu otwarte.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • OBSERWATOR 2012-01-25 21:50:49
    I zgadnujcie gdzie to mieso z tych tucznukow sie znajdzie? Oczywiscie , ze w Polsce .Przywioza je za grosze pkm Duda i jemu podobni .Nastepnie sprzedadza je z duzym zyskiem ,a za nasz zywiec uczciwie nie zaplaca!!!!
  • nkjofr@o2.pl 2012-01-25 18:39:26
    wy skuewesyny
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.212.152
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!