PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Uwaga na… dziurawe ogrodzenie

Uwaga na… dziurawe ogrodzenie Fot. Shutterstock

Autor: Tomasz Parzybut

Dodano: 22-05-2017 06:39

Tagi:

Wystarczyło kilka poważnie wyglądających wypadków, by na Wyspach stróże prawa rozpoczęli wzmożone kontrole gospodarstw rolnych, a wszystko przez... dziurawe ogrodzenia.Kilka dni temu doszło do bardzo niebezpiecznego wypadku. Pewien Anglik, wracając autem późnym wieczorem nie mógł przewidzieć tego, że na środku mało uczęszczanej drogi ujrzy nagle krowy. Kierowca jechał z dużą prędkością, nie miał szans wyhamować. Miał dużo szczęścia, bo wypadek mógł się skończyć tragicznie. Zderzenie z kilkuset kilogramowymi zwierzętami przypłacił połamaną nogą i niewielkimi obtarciami.

Do podobnego zdarzenia doszło także w Southand, w południowo-wschodniej części kraju.

- W czwartek otrzymaliśmy zgłoszenie o godzinie 3.05 nad ranem. Policja została poinformowana o zderzeniu samochodu z dwoma bykami na drodze Mandeville-Kingston Crossing Road w pobliżu Riversdale w północnym Southland. Na szczęście, także i w tym przypadku obeszło się bez poważniejszych obrażeń - powiedział sierżant Greg Baird z komendy miejskiej w Southland. Najbardziej poszkodowane okazało się bydło, które trzeba było zawieźć do ubojni...

Od początku zeszłego tygodnia policja sprawdza gospodarstwa, skupiając się głównie na ogrodzeniach, stara się także uczulić rolników, by ci zamykali bramy, przez które mogą się wydostać zwierzęta.

Zgodnie z angielskim prawem rolnicy, którzy chcą przeprowadzić drogą stado zwierząt, muszą uprzednio zwrócić się o zgodę do urzędu miejskiego. Zazwyczaj otrzymanie pozwolenia to formalność, jednak w przypadku jego braku i ewentualnego wypadku, oznacza spory wydatek. Wystarczy również, że sąsiad zgłosi na policję informację o "nielegalnej wędrówce" zwierząt, a stróże prawa po sprawdzeniu informacji mają prawo wystawić mandat, który może wynieść nawet kilkaset funtów. Jeszcze większe konsekwencje mogą spotkać rolników, przez których doszło do dwóch wypadków. Poszkodowani z pewnością będą ubiegali się nie tylko zwrotu kosztów za zniszczone auta, ale i być może o odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (5)

 • hose 2017-08-21 10:28:09
  Sami montujecie pastucha? Czy jest jakaś firma, której można to zlecić?
 • marcinos 2017-07-03 08:44:11
  Dlatego u mnie jest pastuch z Horizont Rolos, który sprawdza się już wiele lat.
 • miki2 2017-05-22 23:29:04
  Ja mam ubezpieczone krowy jest znak o ktorym mowa a i tak szkody ściągają z ubezpieczenia chyba że trafi się cham to jest jego wina i tyle zawsze można się dogadać
 • Zet 2017-05-22 21:53:46
  U nas to nie krowy ale nieoświetlone rowery i pijacy. Ale jak ich ogrodzić to nie mam pojęcia.
 • rolnik polski 2017-05-22 09:20:59
  tam wysokie mandaty za niedopilnowanie zwierząt a u nas mam sąsiada ,którego zwierzęta notorycznie są na drogach, i co najmniej raz brały udział w wypadku i co się robi zamiast zobligować rolnika do porządnego ogrodzenia to stawia się znak uwaga na zwierzęta domowe i już kierowca winny jak wjedzie w taką krowę.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!