Zbliżająca się szybkimi krokami Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych, która odbędzie się w dniach 15-17 maja 2015 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, z pewnością będzie wspaniałym przeżyciem zarówno dla profesjonalnych zwiedzających, jak i hobbystów.

XXVII odsłona wydarzenia zapowiada się bardzo spektakularnie. Wszystko za sprawą współorganizatorów, którym przyświeca jeden cel – stworzenie interaktywnego, rzetelnie przygotowanego spotkania będącego platformą wymiany wiedzy dla hodowców. Wspólnie podjęte wysiłki ze strony Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt, Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz wiodących w kraju Związków Hodowców Zwierząt, zaowocują znakomitym, trzydniowym świętem dla hodowców, którzy będą mogli z bliska przyjrzeć się 2.000 zwierząt, nowościom produktowym i sprzętowym oraz wymienić się doświadczeniem.  Na zwiedzających natomiast czekać będą wspaniałe okazy bydła ras mlecznych i mięsnych, koni, trzody chlewnej, owiec, kóz, drobiu. Swoje wdzięki zaprezentują również strusie, króliki, szynszyle, nutrie, pszczoły, ryby słodkowodne, osły, żółwie błotne, żubronie, alpaki, zebu i kuce.

W trakcie Wystawy organizatorzy przewidzieli następujące atrakcje, m.in.:

- Wybór czempionów i wiceczempionów - w piątek i sobotę, na trzech ringach, najpiękniejsze okazy walczyć będą o tytuły czempionów, wiceczempionów, a także o złote medale.  Pierwszego dnia odbędzie się m.in. ocena bydła ras mlecznych i mięsnych, trzody chlewnej, koni, owiec, kóz, drobiu czy zwierząt futerkowych. Wśród bydła ras mlecznych zostaną wyłonione również superczempiony w 3 kategoriach. Wyniki ogłoszone będę drugiego dnia Wystawy, podczas uroczystości wręczenia prestiżowych trofeów i dyplomów oraz prezentacji nagrodzonych zwierząt. Te niezwykle widowiskowe pokazy za każdym razem cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony odwiedzających.

- KWZH to miejsce, gdzie można również zapoznać się z najnowszymi trendami. - Rozwiązania z zakresu budownictwa wiejskiego, wyposażenia stanowisk dla zwierząt, urządzeń do dojenia i wstępnej obróbki mleka, aparatury kontrolno-pomiarowej, urządzeń laboratoryjnych, sprzętu zootechnicznego, weterynaryjnego, przybliżą wiodący w kraju producenci i dystrybutorzy. Wśród wystawców nie zabraknie przedstawicieli mających w swojej ofercie zwierzęcy materiał hodowlany, pasze i dodatki paszowe, maszyny i urządzenia do przygotowywania oraz zadawania pasz, a także technologie zadawania masy zielonej.