PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Zabytkowym traktorem przez Polskę

Zabytkowym traktorem przez Polskę źródło: Facebook

Autor: Tomasz Parzybut

Dodano: 15-06-2017 06:56

Tagi:

Cała Polska kibicuje panu Zygmuntowi, który właśnie wyruszył swoim zabytkowym ciągnikiem z doczepionym kempingiem. W ciągu 80 dni pokona 3800 kilometrów objeżdżając dookoła Polskę. Nie zamierza jednak bić żadnych rekordów, chce po prostu bez pośpiechu zwiedzić nasz kraj.Równo rok temu pisaliśmy o pierwszej wyprawie pana Zygmunta, który spełniał swoje dwa marzenia z dzieciństwa. Pierwszym było posiadanie Ursusa, a drugim podróżowanie po Polsce.

- A, że dzieckiem byłem dawno temu, to i mój ciągnik musiał mieć swoje lata. Ursus C 328 z 1964 roku to szczególna maszyna - przyznaje nasz rozmówca i w tym miejscu trudno się z nim nie zgodzić.

W zeszłym roku nasz bohater pełen obaw wyruszył w podróż dookoła Polski. Maszyna nie dość, że miała ponad pół wieku, to w końcu docelowo miała służyć do pracy na polu a nie do przemierzania tysięcy kilometrów. Jednak przez całą wyprawę działała bez zarzutu.

– Nie miałem żadnych usterek, no chyba, że za taką uznamy spalenie się żarówek - dopowiada z uśmiechem pan Kuś.

W tym roku o maszynę jest spokojny. W ciągu 2 miesięcy ciągnikiem z doczepionym kempingiem zamierza odwiedzić m.in. Międzyzdroje, Gryfino, Suwałki. Dokładnie kiedy odwiedzi wymienione miasta nie wiadomo, nasz podróżnik jest panem swojego losu i kiedy, któreś miejsce spodoba mu się szczególnie, zwyczajnie zostaje w nim dłużej. Ot po prostu idealne wakacje pana Zygmunta.

- Pewne jest, że na czas dojadę w dwa miejsca. Do Mielna oraz do Leszna (15-20 sierpnia)tam będą odbywały się zloty zabytkowych ciągników - kończy.

 Niestety wyprawa nie jest tania, koszt 3 miesięcznej wycieczki wynosi przynajmniej 10 tysięcy złotych. Nasz bohater nie ukrywa, że bardzo liczył na wsparcie sponsorów, których w tym roku zabrakło.

-  Może za rok? - ucina nasz rozmówca, któremu marzy się podróż Ursusem po Szwecji albo Szwajcarii. Kiedy dopytujemy dlaczego akurat tam, pan Zygmunt wspomina, że w przeszłości był kierowcą tira. Zjechał całą Europę, niestety zawsze w pośpiechu, a tamte rejony szczególnie mu się podobały.

Obiecujemy, że będziemy informowali czytelników o postępach w podróży pana Zygmunta.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (4)

 • ajato 2017-06-15 14:47:55
  @bolo, nie mam, ale taka jest niestety prawda...
 • nickt 2017-06-15 14:13:50
  i cóż że do Szwecji:)
 • bolo 2017-06-15 13:26:43
  Masz coś, koleś, do chłopków i ich zabytków?
 • ajato 2017-06-15 08:03:48
  phi "zabytkowy"... polowa polskich chłopków pańszczyźnianych takimi obrabia poletka...
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.189.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!