Cykl spotkań z rolnikami organizowanych przez firmę Osadkowski SA Zielone Pola 2017 wystartował 1 czerwca w Pawłowicach k. Leszna na terenie Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego Zakładu Doświadczalnego Pawłowice. Na przybyłych gości czekały liczne atrakcje, pokaz maszyn, smaczny posiłek, ale przede wszystkim spora dawka wiedzy. Ważnym punktem spotkania były wykłady znanych w środowisku rolniczym prelegentów oraz możliwość skorzystania z konsultacji naukowych. Na 75 ha poletek oprócz doświadczeń z programami ochrony można było porównać kolekcję kilkudziesięciu odmian zbóż i rzepaków pochodzących z różnych hodowli.

Kombinacje technologii ochrony fungicydowej oraz nawożenia dolistnego zostały zaproponowane przez agronomów z 6 niezależnych gospodarstw z różnych części kraju. Organizacją doświadczeń zajęli się specjaliści z firmy Osadkowski SA, a opiekę merytoryczną i ocenę stanu zdrowia łanu sprawowali poznańscy naukowcy z Instytutu Ochrony Roślin, którym przewodniczył prof. dr hab. Marek Korbas
Zielone Pola to doskonała okazja, by porozmawiać, wymienić uwagi i swoje doświadczenia z producentami środków do produkcji rolnej oraz środowiskiem zaopatrującym rolnictwo. Imprezy te stanowią pomost pomiędzy praktyką a teorią, o czym wiedzą organizatorzy tej imprezy. Jak zauważają jest jedną z tych, która wnosi najwięcej do ich pracy, ponieważ pozwala na sprawdzenie skuteczności technologii ochronnych i nawozowych, a jednocześnie oferuje przegląd propozycji na kolejny sezon.

Podczas udzielania wywiadu dla jednego z portali branży rolniczej, Wojciech Osadkowski – Prezes firmy Osadkowski SA nadmienił, że „to już drugi rok w Pawłowicach, gdzie swoje technologie ochrony prezentują niezależne gospodarstwa. Bardzo zależało nam na tym, żeby imprezy z cyklu Zielone Pola były w jak największym stopniu obiektywne”.

Zielone Pola to miejsce, gdzie praktyka rolnicza spotyka się z teorią, a wiedza połączona z praktyką to prosta droga do sukcesu. Od 10 lat firma promuje wiedzę z zakresu agrotechniki w ten właśnie sposób. Przywiązuje szczególną wagę do pogłębiania fachowej wiedzy zarówno swoich pracowników, jak i przekazywania jej współpracującym z firmą Osadkowski SA gospodarstwom rolnym.