PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

A może mikroprzedsiębiorstwo?

A może mikroprzedsiębiorstwo? fot. pixabay

Autor: Marzena Pokora-Kalinowska

Dodano: 13-02-2017 14:38

Tagi:

Nest Bank, dzięki gwarancji udzielonej przez Europejski Fundusz Inwestycyjny, uruchomił właśnie kredyty dla firm w fazie rozwoju, dostępne na preferencyjnych warunkach. To szansa dla osób, którym trudno byłoby gdzie indziej uzyskać kredyt na działalność gospodarczą.Kredyty będą na preferencyjnych warunkach: bank rezygnuje z prowizji, obniża marżę (do 1 p.p.), rezygnuje z „twardych” zabezpieczeń. Podczas konferencji, na której omówiono nowy instrument, zapowiedziano udzielenie ok. 1300 takich kredytów.

– Wspieranie mikroprzedsiębiorców za pomocą preferencyjnych instrumentów dłużnych jest skuteczną metodą rozwoju zatrudnienia oraz redukcji wykluczenia finansowego – powiedział Krzysztof Michałkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. - Gwarancje UE są przy tym receptą na największą bolączkę polskich przedsiębiorstw w zakresie dostępu do finansowania, tzn. na brak zabezpieczeń. Nowa polska umowa w ramach programu EaSI zapewni polskim mikroprzedsiębiorcom wsparcie niezbędne do rozpoczęcia bądź rozwijania działalności, przyczyniając się do redukcji bezrobocia i szybszego wzrostu gospodarczego.

Z kredytu będą mogły skorzystać osoby i firmy oceniane zwykle przez banki jako generujące większe od innych ryzyko finansowe. Kredyty Nest Banku z gwarancją EFI w ramach programu EaSI przeznaczone są dla mikroprzedsiębiorców (tzn. firm zatrudniających do 9 pracowników).

- Tworzymy produkty finansowe, które pomagają bezpiecznie rozwinąć skrzydła – zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom – mówi Marek Kulczycki, prezes Nest Banku. - Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu w obsłudze mikrofirm i przedstawicieli wolnych zawodów.

Chętni do zaciągnięcia kredytu będą musieli spełnić tylko minimalne wymagania: nie jest wymagany wkład własny, bank nie oczekuje zabezpieczeń. Oceniane będzie tylko to, czy klient jest wiarygodny i czy będzie w stanie spłacać kredyt.

– Maksymalna kwota kredytu z gwarancją EaSI to 100 tys. złotych, a czas do spłaty to nawet 120 miesięcy. Wstępną decyzję kredytową klient uzyskuje już w ciągu 5 minut, natomiast środki trafiają na jego konto w ciągu 24 godzin. Naszą ofertę kierujemy do firm na KPiR (księga przychodów i rozchodów), karcie podatkowej lub ryczałcie – wyjaśnia Agnieszka Porębska-Kość, dyrektor zarządzający Obszaru Bankowości Przedsiębiorstw i Finansowania w Nest Banku.

Oprocentowanie kredytu będzie ustalane indywidualnie, ma wynosić od 3 do 7 proc.

Nest Bank, ubiegając się o gwarancję Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego, korzystał ze wsparcia Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów UE.

– Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć polskiego kandydata. Będziemy wspierać pośrednika także w procesie wdrażania programu. W interesie polskiego podatnika leży jak najszybsze wykorzystanie tych dodatkowych środków rozwojowych z UE – powiedział Arkadiusz Lewicki, dyrektor KPK ds. Instrumentów Finansowych Programów UE.

Kredyt nie jest przeznaczony dla rolników, ale dla mieszkańców terenów wiejskich – tak. Rolnik może też uzyskać wsparcie – ale na działalność pozarolniczą.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

 • aska 2017-02-14 15:35:57
  Miastowych niewolników nałapali na kredyty frankowe, rolników na kredyty i leasingi różnej maści, to teraz jeszcze są mieszkańcy wsi, ale nie-rolnicy - do strzyżenia.
  Czyli domy i gospodarstwa już mamy pozastawiane hipotecznie w zagranicznych bankach.
  Co do nas jeszcze należy ?
 • hoł 2017-02-13 19:46:27
  Za 100 tyś to se można założyć wiadro na głowę ,a nie firmę przy obecnej konkurencji i kosztach. Tak jak ten młody rolnik dadzą ci 100 tyś i 5 lat masz siedzieć na wsi i koszyki pleść chyba. Ja powiem tak. Pic na wodę ,coś ala kredyty frankowe dajemy ile wlezie a potem się martwcie. +- 7 procent to żadna oferta to jest duży procent na tyle to mi da pierwszy lepszy bank o Bgż-cie nie wspominając . Jak przedsiębiorstwo zatrudnia 9 osób to już jest ono na tyle rozwinięte ,że te 100 tyś to co najwyżej na waciki.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.85.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!