PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

ARiMR likwiduje Departament Odwołań

ARiMR likwiduje Departament Odwołań Będzie łatwiej złożyć odwołanie w ARiMR? Fot. Fotolia

W projekcie rozporządzenia ministra rolnictwa – na wniosek prezesa - zmieniono organizację Centrali ARiMR. Jak się okazuje, najmniej przydatny jest w Centrali agencji Departament Odwołań, do którego rolnicy kierowali swoje skargi, zanim sprawy trafiały do sądu.



Wiele departamentów w Centrali ARiMR połączono. I tak:

- utworzono Departament Kontroli i Bezpieczeństwa poprzez połączenie Departamentu Kontroli Wewnętrznej i Departamentu Zarządzania Bezpieczeństwem i Ochrony Informacji Niejawnych;

- połączono Departament Prawny i Departament Zamówień Publicznych;

- utworzono Departament Baz Referencyjnych i Kontroli Terenowych, łącząc Departament Baz Referencyjnych z Departamentem Kontroli na Miejscu.

Postanowiono też zlikwidować Departament Odwołań, uznając jego misję za spełnioną. „Departament Odwołań został utworzony we wrześniu 2014 r. w celu skrócenia czasu obsługi spraw odwoławczych prowadzonych przez inne komórki organizacyjne – podano w uzasadnieniu. – Było to szczególnie istotne w kontekście właściwego zarządzania z kończącej się perspektywy finansowej 2007-2013. W związku z wykonaniem założonego celu przewiduje się likwidację Departamentu Odwołań i przeniesienie jego zadań do komórek organizacyjnych odpowiedzialnych za procedury wdrażania dla poszczególnych instrumentów wsparcia”. Jak z tego wynika, przyjęto zasadę, że najlepiej sobie poradzi z odwołaniem rolnika ten urzędnik, który spowodował, że rolnik się odwołuje. Odwołanie powoduje zwykle właśnie złe przygotowanie wdrażania. Czy urzędnik taki będzie chętny do przyznania się do błędu? Czy nie będzie odrzucał odwołania, licząc na zniechęcenie petenta albo chociaż na odsunięcie w czasie złej oceny przygotowanych przez siebie procedur? Czy likwidacja tego departamentu to na pewno dobry pomysł? – pytamy w agencji.

Wątpliwości budzi tez nie podanie w ocenie skutków realizacji projektu rozporządzenia, jaki będzie efekt finansowy przeprowadzonych zmian. Podano, że taka organizacja poprawi efektywność realizacji zadań i usprawni zarządzanie „zasobami ludzkimi”. Skutki finansowe będą dotyczyć tylko redukcji stanowisk kierowniczych, co wynika ze sformułowania: „Zmniejszenie liczby komórek organizacyjnych w Centrali Agencji pozwoli wygenerować oszczędności wynikające z redukcji stanowisk kierowniczych”.

Jak zapewniono, reorganizacja nie spowoduje zwiększenia wydatków z budżetu państwa.

Dobre i to, zwłaszcza że wiceprezesów ARiMR ma teraz więcej…

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (10)

 • Eugenisuz Szczerzuja 2016-04-25 13:29:01
  MNie interesuje taka sprawa : na jakiej zasadzie jedni dyrektorzy departamentów z nadania PSL- w centrali ARiMR zostali odwołani a inni równiez z eweidentnego nadania Pslu zostali na stołeczkach. Dla przykładu podaje konkretne nazwiska; Renata MAntur, dyrektorka departamentu doplat bezpośrednich twardy . PSL z Lubelskiego, Michal Rybarczyk wicedyrektor Departamentu Doplat Bezpośrednich. Józef Kulza (PSL) zastępca dyrektora bezpieczeństwa. danych czy tez wisienika na torcie - Jarosław Sierszchulski, wiceprezes ARIMR, z nadania PSL-u . no na jakiej zasadzie jedni sie ostali a innych wyrzucono, czy dla PiS jest dobry PlS i zły PSL ??? albo niejaki Marciniak, wicedyrektor departamentu Kontroli Wewnętrzenej, przydupas byłego posła Stefaniuka.
 • nie, dla dobrej zmiany! 2016-04-11 19:28:46
  wielki brak komentarzy, bo wielki jest tylko jeden
 • erni 2016-03-31 12:59:37
  żeby przekaz był pełny trzeba było napisać, jak w związku opisanym faktem ucierpiały terminy obsługi odwołań? Co w ogóle wiąże się z faktem likwidacji departamentu? I jeszcze, czy zlikwidowany departament obsługiwał odwołania, czy obsługujących odwołania w biurach i oddziałach?
 • III sort 2016-03-28 20:26:25
  Bez komentarza.Powodzenia normal
 • rolnik 2016-03-28 15:52:08
  do czego ta cała dobra zmian prowadzi, co raz bardziej widać chaos, bałagan, nawet to co było dobre i sprawdzone jest złe bo nie Pis-u, więc trzeba usunąć zdeptać, są prawie pół roku i ...........nie widzę sukcesu, nie obchodzi mnie czego nie zrobili poprzednicy albo co według obecnych było nie tak nawet jeżeli zarzuty są szukanie igły w stogu siana, obchodzi mnie po ile mi za mleko - coraz mniej, za pszenice ten kto sprzedaje to wie, to mnie obchodzi !!!!!!
 • II sort 2016-03-26 10:02:04
  Usunac cala koalicje PO-PSL i w 100% zastapic pisiorami i bedzie OK
 • rolnik czekający na dopłaty 2016-03-26 09:49:36
  Minister geodeta, prezes wójt z zarzutami co tu komentować
 • ekojajo 2016-03-25 19:20:59
  No to może nareszcie zwolnią Mantur i Sieszchulskiego ostoję rządów PSL-u ?
 • pisior 2016-03-25 17:19:33
  Kolejna dobra zmiana pisiorow
 • normal 2016-03-25 15:26:25
  najlepszym komentarzem jest brak komentarza....
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.162.165.158
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!