PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

2,7 mld zł w ramach dopłat bezpośrednich

Autor: farmer.pl/PAP

Dodano: 14-12-2011 12:22

Tagi:

2,7 mld zł otrzymali do tej pory rolnicy w ramach dopłat bezpośrednich za ten rok. Pieniądze dostało około 400 tys. osób - poinformował PAP w środę Departament Komunikacji Społecznej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).Tegoroczne dopłaty są wyższe niż w 2010 r. Droższe euro spowodowało, że kurs przeliczanie tej waluty na złotówki był w tym roku korzystny dla rolników. Podstawowa dopłata wynosi 710 zł do hektara wobec 562 zł w 2010 r., czyli wzrosła o ponad 26 proc. Np. producent zbóż, któremu przysługuje dodatkowo tzw. płatność uzupełniająca, dostanie ok. 985 zł (w ubiegłym roku ok. 890 zł/ha).

Ponadto Agencja nadal wypłaca dopłaty z tytułu gospodarowania na terenach niekorzystnych rolniczo(tzw. dopłaty ONW). Otrzymało je już ponad 554 tys. rolników. W sumie ARiMR wypłaciła na ten cel 919 mln zł. Realizacja tych dopłat rozpoczęła się wcześniej, bo już w połowie października.

W tym roku o taką pomoc starało się ponad 700 tys. rolników. Agencja ma na dopłaty ONW 1,3 miliarda złotych. ARiMR planuje, że jeszcze do końca tego roku suma wypłat osiągnie miliard złotych, a pozostałe 300 mln zł trafi do rolników na początku przyszłego roku Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.240.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!