Do tej pory w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” zawarto 133 umowy z beneficjentami, którym przekazano 41,8 mln zł. Od 13 września do 10 listopada 2010 roku samorząd województwa przeprowadził drugi nabór wniosków w ramach tego działania.

Tym razem łączna suma dofinansowania to 42,3 mln zł. Wsparcie trafi do 156 beneficjentów. Otrzymają je gminy, instytucje kultury, związki wyznaniowe i organizacje pozarządowe.

To pieniądze między innymi na budowę i modernizację wiejskich świetlic, placów zabaw i boisk, renowację zabytków i budowę ścieżek rowerowych. Z tych środków realizowane są też inwestycje w infrastrukturę turystyczną.

Wśród beneficjentów jest miedzy innymi gmina Kcynia, która otrzymała wsparcie na budowę czterech placów zabaw w miejscowościach Suchoręcz, Łankowice, Nowa Wieś Notecka i Smugolecka Wieś.

Caritas Diecezji Bydgoskiej otrzymał dofinansowanie na zagospodarowanie terenu parku pałacowego w Olszewce, gmina i miasto Lubraniec na odnowę poczekalni autobusowej, a gmina Fabianki na budowę plaży w Chełmicy-Cukrowni.

Podobał się artykuł? Podziel się!