Dokument skonstruowali naukowcy, specjaliści w danych dziedzinach. Został przekazany do minister nauki i szkolnictwa wyższego do zatwierdzenia.

- Pani minister 30 października zatwierdziła program, wskazując jednak na potrzebę dokonania pewnej modyfikacji – poinformował w sejmowej Komisji rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Cieśliński, zastępca dyrektora Departamentu Doradztwa, Oświaty Rolniczej i Nauki MRiRW.

- Chcę zaznaczyć, że jest to program wyjątkowy, jeżeli chodzi o dofinansowanie badań w obszarze środowiska rolniczego, leśnego i weterynaryjnego, ponieważ jest to rzeczywiście duży, bardzo kompleksowy program o podejściu horyzontalnym - zapowiedział. - Program ten próbuje w kompleksowy sposób rozwiązać wszystkie najważniejsze problemy – przynajmniej w swoim założeniu. Dodam, że jest to program przewidziany na okres pięciu lat i jego przewidywany budżet to około 500 mln zł. Będzie to znaczny zastrzyk środków na działania badawczo-rozwojowe. Mamy nadzieję, że w efekcie będą to również środki na powstawanie nowych produktów i technologii innowacyjnych w sektorze rolno- spożywczym i w leśnictwie. Z nadzieją czekamy na ten program i gdy tylko pojawi się wersja, którą będzie można upublicznić, to przekażemy ją natychmiast Komisji.

Podobał się artykuł? Podziel się!