Jeszcze w lutym Wojtasik mówił, że w lipcu br. Agencja będzie rozpatrywała wnioski o płatność od rolników. Tymczasem dopiero prosi Ministra Finansów żeby je rozpatrzyć.

W maju br. Agencja miała wydawać decyzje dla tych rolników, którzy składali wnioski i chcieli uzyskać dofinansowanie inwestycji w gospodarstwach rolnych. W lutym br. Dariusz Wojtasik mówił na konferencji prasowej (…)zwłoka we wdrażaniu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich skutkuje opóźnieniami w realizacji inwestycji na obszarach wiejskich, a niektórym podmiotom uniemożliwia skorzystanie z pomocy lub czyni zamierzone przez nie inwestycje bezprzedmiotowymi (…)…

Wtedy też winą za taką sytuację obarczył poprzednie kierownictwa ARiMR, m.in. Leszka Droździela i prof. Grzegorza Spychalskiego. Wojtasik mówił, że teraz będzie już tylko lepiej.

Od tamtej pory Agencja, pod rządami Dariusza Wojtasika, nie jest w stanie dotrzymać terminów realizacji zadań. W lutym Wojtasik – jak objął kierownictwo - przyjął harmonogram naprawczy, w którym podkreślono, że wnioski o płatność w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” będą rozpatrywane w lipcu. Harmonogram naprawczy prezesa ARiMR legł w gruzach.

Harmonogram naprawczy wdrażania wybranych działań PROW 2007-2013 z lutego 2008 roku, wyciąg dla działania Modernizacja Gospodarstw Rolnych (źródło: www.arimr.gov.pl)

Lp.

Nazwa działania

Rozpatrywanie wniosków o przyznanie pomocy, wydanie decyzji

Rozpatrywanie wniosków o płatność

1.

Modernizacja gospodarstw rolnych

maj 2008 r.

lipiec 2008 r.

 

 

 

 

Dziś ARiMR poinformowała, że znowelizowanie przez Ministra Finansów rozporządzenia rozszerzającego zakres dotychczasowej akredytacji na działanie „Modernizacja gospodarstw rolnych” umożliwi Agencji dokonanie oceny wniosków złożonych w 2007 r. o przyznanie pomocy w pełnym zakresie, łącznie z podpisaniem umów z beneficjentami. Farmer.pl nie uzyskał informacji w ARiMR, kiedy agencja może uzyskać akredytację na wypłatę środków finansowych dla rolników.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!