Za „kwestie trudne” uznała Zofia Krzyżanowska utrzymanie kwot mlecznych po 2015 r. i wsparcia dla grup producentów owoców i warzyw.

Oceniając prace prowadzone nad WPR Krzyżanowska uznała, że jest wiele dobrych propozycji, ale zmiany nieznacznie tylko przybliżają się do naszego stanowiska.

- Postęp prac jest niewielki: w Radzie i Parlamencie Europejskim czekają na ustalenia budżetowe. Budżet ustalony na koniec roku pozwoliłby przyjąć zasady polityki rolnej. Czas nie może wyznaczać potrzebnych zmian. Na tym etapie wszystkie instytucje powinny przyspieszyć dyskusję, aby mieć czas na wdrożenia.

- Nowy minister rolnictwa musi od 20 sierpnia zacząć reprezentować Polskę w UE- ocenił eurodeputowany Czesław Siekierski  i podkreślił, że zazielenienie nie będzie dotyczyło polskiego rolnictwa, a jeśli już, to tylko niewielkiej grupy gospodarstw.

- Programy rolnośrodowiskowe nie mogą być dla leniów i cwaniaków, bo teraz część osób, które korzystają z tych programów, to lenie  i cwaniaki – mówił Siekierski.

Podobał się artykuł? Podziel się!