Minister finansów Zyta Gilowska podpisała we wtorek rozporządzenie o przyznaniu ARiMR tymczasowej akredytacji jako agenci płatniczej w zakresie uruchamiania środków pochodzących z UE – poinformowało nas biuro prasowe resortu. Tym samym zakończył się pierwszy etap akredytacji agencji w ramach PROW 2007-2013. Jednak w rozporządzeniu nie ma mowy o działaniach: „młody rolnik” i „modernizacja gospodarstw rolnych”.

Tymczasowa akredytacja udzielona została na 12 miesięcy. Obejmuje ona obsługę pomocy w zakresie PROW 2007 – 2013 w odniesieniu do:

- osi I - Poprawa konkurencyjności sektora rolnego i leśnego, w ramach działań: „Grupy producentów rolnych” oraz „Renty strukturalne”;

- osi II Poprawa środowiska naturalnego i obszarów wiejskich, w ramach działań: „Wspieranie gospodarowania na obszarach górskich i innych obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW)” oraz „Zalesianie gruntów rolnych oraz zalesianie gruntów innych niż rolne” – schemat I – zalesianie gruntów rolnych.

W zakończonym pierwszym etapie audytu zewnętrznego, wynikiem którego jest wydanie rozporządzenia przez ministra finansów, nie ma nawet najmniejszej wzmianki o innych działaniach PROW. Kiedy będą kolejne rozporządzenia regulujące zasady pracy Agencji w działaniach „młody rolnik i modernizacja gospodarstw rolnych” – nie wiadomo. W ministerstwie finansów nie uzyskaliśmy żadnych dodatkowych informacji w tej sprawie.

Źródło: Farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!