PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

ARiMR łamie przepisy

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie płaci pracownikom obiecanych pensji i zmusza ich do pracy w soboty bez wpisywania się na listę obecności, aby uniknąć nadgodzin - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".Do redakcji gazety napływają skargi od inspektorów terenowych ARiMR, którzy zajmują się kontrolą rolników korzystających z dopłat unijnych. W ramach pensji muszą zrealizować 22 punkty (np. dokonać pomiaru powierzchni gruntów). Za każdy kolejny punkt otrzymywali po 150 zł. W ostatnim kwartale 2011 roku dostali oni zaledwie po 115 zł za punkt.

Pracownicy terenowi nie otrzymują także diet. W specjalnym dokumencie zastępca prezesa ARiMR wskazał, że ich brak rekompensują nagrody. Aby uniknąć wypłacania dodatków, ARiMR określiła, że miejscem pracy inspektorów jest całe województwo.

- Na wszystkie zmiany związane z wynagrodzeniem agencja powinna otrzymać zgodę od inspektorów. Obniżenie stawek po zrealizowanej kontroli jest zwykłym oszustwem - wyjaśnia dr Aleksander Proksa, radca prawny.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (6)

 • westy 2012-11-09 15:41:55
  bo wszędzie pracują barany
 • waldek 2012-11-08 19:42:38
  Takiego bezprawia jakie jest uskuteczniane w Agencji we Wrocławiu to swiat nie widział. Wogóle nie znaja sie na niczym. Figurant dyrektor z Jeleniej Góry winien z Hukiem być wyrzucony wraz z zastępcą. Pnowie z ABW i NIK czas najwyższy tych darmozjadów rozgonić. Brak wiedzy i kompetencji
 • Jan Krzak 2012-03-06 08:14:06
  W moim odczuciu w Instytucji tej jest przerost administracji. Należało by zadać pytanie jakie są koszty ARiMR, ile to % w stosunku do wypłacanych pienędzy? Są okresy kiedy w biurach powiatowych mają dużo pracy zwłaszcza w okresie przyjmowania wniosków, ale są okresy kiedy nie mają co robić. Proszę się przejść po korytarzach i zobaczyć jak ciężko Pracują? Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze brak kompetencji. W wielu przypadkach pracownicy stawiają beneficjentom wymagania w/g własnego uznania nie wynikające z żadnych przepisów. Stanowiska w ARiMR były i chyba są dobrze opłacane wobec czego zatrudniano ludzi w/g kumoterstwa a nie w/g umiejętności. Dla kadry kierowniczej ARiMR stanowi również dodatkowe źródło dochodu poprzez kursy i szkolenia organizowane przez firmy zewnętrzne, gdzie wykładowcami są pracownicy ARiMR, a firma dostaje z tej samej Agencji pieniądze na szkolenie. Ręka rękę myje, i wik syty i owca cała. Kompetencje pracowników oceniam na 10-30% a reszta to darmozjady. System rozbisurmanił rózne Agencje, a ich istnienie w wielu przypadkach jest wątpliwe.
 • OBSERWATOR 2012-03-05 22:09:46
  A to maja nagrode za nadgorliwosc w terenie.Jedna prawda panowie i panie inspektorzy - wyscig szczurow nie poplaca!!!!
 • JK 2012-03-05 20:47:34
  No, no, do czego to dochodzi? Już nie tylko rolników okradają ale nawet biurokratów. Przynajmniej jest mi mniej przykro, że biurokraci bezpodstawnie okradli mnie całkowicie z płatności obszarowych za 2005 rok. Teraz sami posmakują jak to boli.
  Mnie w tym wszystkim najbardziej przeraża ogrom bezprawia. Należnych dopłat nie odzyskałem nawet na drodze sądowej. Łącznie z kosztami sądowymi poniosłem stratę w wysokości 30 000 zł, licząc po cenach z 2005 roku.
 • rolnik 2012-03-05 19:54:05
  Okradaja nie tylko nas rolników ale takze własnych pracowników. To skandal! Tak źle to nawet za najgorszej komuny nie było jak jest teraz za obecnych rządów koalicji, miłościwie nam panujacej.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!