O codziennych postępach w wypłatach zaliczek na płatności bezpośrednie Agencja informuje nawet na Twitterze. Według dzisiejszych danych, w ciągu pierwszych 10 dni Agencja wypłaciła blisko 2,6 mld zł dla ok. 430 tys. rolników. 

70 proc. zaliczki na poczet tegorocznych płatności bezpośrednich wypłacane są od 17 października, akcja potrwa do 30 listopada 2016 r.

To nie jedyne środki, które w tym czasie trafiły na konta rolników, dodatkowo ARiMR wypłaciła też 173,7 mln zł w ramach tegorocznych dopłat ONW oraz 10,7 mln zł z płatności rolnośrodowiskowych za 2016 rok. Te dwa rodzaje dopłat są również wypłacane od 17 października.   

>>> Czytaj więcej: W dwa dni wypłacono miliard złotych zaliczek dopłat

Jak już informowaliśmy, środki w pierwszej kolejności trafiają do regionów znajdujących się w trudnej sytuacji m.in. ze względu na występowanie Afrykańskiego Pomoru Świń. Mają także złagodzić sytuację na rynkach mleka, owoców i warzyw.  W tym roku wnioski o dopłaty złożyło 1,355 mln rolników. 

Jak podaje agencja, zaliczki na poczet płatności bezpośrednich po raz pierwszy wypłacane są w wysokości 70 proc. kwoty dopłat. Do końca października na konta rolników trafią łącznie 3 mld złotych, a do końca listopada - 9,5 mld zł.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!