Jak poinformowało w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu (CIR), Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie zmian do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, przedłożoną przez ministra rolnictwa Marka Sawickiego.

Zmiana w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich dotyczy przesunięć w budżecie PROW. Część zmian ma także charakter merytoryczny. Uaktualniono np. dane dotyczące lasów oraz sieci Natura 2000.

Jak podało CIR, wprowadzono m.in. ułatwienia dla młodych rolników. Kryteria dostępu do pomocy finansowej zostały uproszczone dla osób z województw, w których średnia wojewódzka powierzchnia gospodarstwa jest niższa od średniej krajowej. Premie zostaną przyznane tym młodym rolnikom, którzy spełniają kryterium średniej wojewódzkiej i zobowiążą się w ciągu 3 lat do powiększenia gospodarstwa do poziomu średniej krajowej.

Ponadto młodzi rolnicy, którzy będą chcieli przejąć gospodarstwo po rodzicach w wieku przedemerytalnym, będą mogli uzupełnić wykształcenie i uzyskać odpowiednie kwalifikacje zawodowe w ciągu trzech lat od przyznania pomocy.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!