Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych zrzesza ponad 60 przedsiębiorców zzwiązanych z rolnictwem. Jej podstawowym celem jest poprawa warunków w jakich działają przedsiębiorstwa rolnicze w Polsce przez m.in. promocję nowoczesnych środków produkcji rolnej czy liberalizację obrotu gospodarczego.

BZ WBK Finanse & Leasing to pierwsza instytucja finansowa w Polsce, która została członkiem Izby. - BZ WBK Finanse & Leasing to firma posiadająca atrakcyjną ofertę dla rolników i ciesząca się z ich strony dużym zaufaniem. Dlatego cieszy nas, że jest to pierwsza instytucja finansowa, która dołączyła do naszego grona. Tym bardziej, że jednym z naszych zadań jest także monitorowanie systemu finansowania i ubezpieczeń sektora rolnego w Polsce - komentuje Renata Arkuszewska, wiceprezes zarządu i dyrektor PIGMiUR.

Nowy członek PIGMiUR oferuje produkty finansowe ściśle związane z rolnictwem: specjalne pożyczki, leasing oraz pakiety ubezpieczeniowe. - Firma jako pierwsza uruchomiła także sieć doradców dedykowanych wyłącznie klientom z branży rolniczej. Dzięki tym działaniom BZ WBK Finanse & Leasing znajduje się w ścisłej czołówce leasingodawców obecnych na rynku rolniczym, a w pierwszym półroczu 2012 r., z portfelem umów o wartości 219 mln zł, osiągnęła ponadrynkową dynamikę na poziomie 65 proc. r/r. Nasza koncentracja na branży rolniczej przynosi efekty. Dlatego staramy się jeszcze bardziej zgłębiać naszą wiedzę dotyczącą potrzeb rolnictwa. Członkostwo w Polskiej Izbie Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych to dla nas ogromne wyróżnienie, zwłaszcza, że znajdujemy się w gronie prestiżowych firm działających w sektorze rolniczym, takich jak Zetor, CNH, Claas czy Agromix - mówi Szymon Stryjski, odpowiedzialny w BZ WBK Finanse Podobał się artykuł? Podziel się!