PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Dopłaty bezpośrednie do 15 września

Autor: farmer.pl/MP

Dodano: 27-01-2012 14:17

Tagi:

Rolnicy narzekają na opóźnienia w wypłacie dopłat bezpośrednich. Są wysyłane decyzje, żaden przepis nie obliguje natomiast do wysłania pieniędzy.ARiMR wypłaca obecnie dopłaty bezpośrednie do końca czerwca.

Podczas prac  Sejmu nad projektem ustawy o zmianie ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, 26 stycznia poseł Robert Telus z PiS zgłosił poprawkę polegającą na zobligowaniu rządu do wypłaty dopłat bezpośrednich do 15 września: - Klub Prawo i Sprawiedliwość składa poprawkę do tego projektu ustawy, jedną, która będzie obligowała ministerstwo do tego, aby rolnicy otrzymywali zaliczki na płatności obszarowe do 15 września. Jest taka możliwość, regulacje unijne na to pozwalają, tylko czy ministerstwo będzie chciało wyjść naprzeciw rolnikom i tak wypłacać po to, żeby rolnicy mogli sobie zaplanować, kiedy dostaną pieniądze, i żeby mogli zaplanować, co z tymi pieniędzmi zrobią, a nie, tak jak jest teraz, że czekają do marca następnego roku.

Ponieważ w czasie drugiego czytania zgłoszono do przedłożonego projektu ustawy poprawki, Sejm skierował ponownie ten projekt do Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (6)

 • Reformator 2012-01-28 09:17:25
  "Chłop Normalny" na prezydenta, "dziadek" na premiera. Reszta do roboty. Dopłaty znieść, płacić za robotę.
 • jarki 2012-01-28 09:13:11
  to jest typowo pod publikę
  nawet gdyby szło to zrobić to jak pisze @leśny doili by nas wcześniej
  to jest tak jak z zasianiem jęczmienia ozimego masz zboże wcześniej ale tez wcześniej się skończy
 • chłop normalny 2012-01-28 08:06:37
  sranie w banie panowie poslowie
  dziadek wyjasnil dlaczego
  Tak pitola bo sami nie placa tylko teraz PO a jak Pis byl u wladzy to robili to samo
  Jednym slowem (...) i złodziej jakby powiedzial Marszałek Piłsudski
 • leśny 2012-01-27 21:35:16
  Skoro stawkę wysokości euro do naliczania dopłat ustala się na dzień 30września, to jak może wpłynąć zaliczka do 15września? Oczywiście dystrybutorzy nawozów już zacierają ręce, by doić rolnika już od początku września. Co to jest za jeb*ne kure*two! Zbliża się czas wypłacania dopłat - nawozy automatycznie w górę! Tak, bo ku*wa przecież tradycyjnie wzrosły IM koszty produkcji i transportu! Co roku ta sama śpiewka, ku*wa!
 • dziadek 2012-01-27 21:21:35
  Przecież po to oni robią , żebyś głosował, na PiS. propozycja i to nie przejdzie bo Pan Rostowski musi przecież zamykać budżet, zbliżał się będzie koniec roku . W tym roku musieli wykupywać euro gdyż dług mógłby przekroczyć 55 % ,a tak euro stało się tańsze i próg nie został przekroczony.PiS był przy władzy , pieniądze otrzymałem w czerwcu. Teraz już otrzymałem , trochę późno gdyż za saletrę musiałem zapłacić 144
 • Tan 2012-01-27 18:35:41
  no jak to przejdzie to będę głosował na tego pana.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.172.180
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!