Tempo wypłat po chwilowym zastoju na przełomie Nowego Roku mocno przyśpieszyło. Jak poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, od początku grudnia na konta rolników trafiło 3,3 mld złotych. To oznacza, że od początku marca do 13 kwietnia agencja wypłaciła ponad  1,8 mld zł w ramach dopłat bezpośrednich.

Wypłaty zaliczek przebiegają falami. Najpierw w ramach wielkiej mobilizacji ARiMR wypłaciła 9,66 mld zł w ramach akcji zaliczkowej od połowy października do końca listopada. Potem w ramach płatności końcowych początkowo kurek z pieniędzmi został przykręcony, grudzień i styczeń to jedynie 480 mln zł wypłat. W lutym na początku dalej było słabo, ale potem agencja rozkręciła przelewy. W lutym na konta rolników trafił niemal miliard złotych, a od w marcu i kwietniu (do czwartku 13 kwietnia) – właśnie 1,882 mld złotych.  

>>  Czytaj też: W lutym decyzje o płatnościach dostanie 1,2 mln rolników

Z łącznej kwoty dopłat bezpośrednich za 2016 roku, sięgającej 14,81 mld zł, do rolników trafiło już więc blisko 13 mld zł.

To oczywiście nie wszystkie środki, które agencja wysyła beneficjentom. Jak poinformował wczoraj ARiMR, wypłacił też 1,1 mld zł w ramach płatności ONW oraz 440,8 mln zł płatności rolnośrodowiskowych.  Na wypłatę płatności końcowych Agencja ma czas do końca czerwca 2017 r.

>>> Czytaj też:  Osobiste informacje na portalu ogłoszeń ARiMR

 

Podobał się artykuł? Podziel się!