Agencja od 15 listopada rozpoczyna wysyłanie do rolników decyzji przyznających płatności do gruntów rolnych. Rozpoczną się one od grudnia br. Stawka jednolitej płatności obszarowej wynosi 339,31 zł.

Agencja większość środków, które wypłaci jeszcze w tym roku to dopłaty bezpośrednie dla rolników. Na ten cel w budżecie ARiMR jest zarezerwowane 3,8 mld zł. W pierwszej kolejności dopłaty będą kierowane do tych województw gdzie wystąpiła klęska suszy.

W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Agencja wypłaci do końca roku 1,2 mld zł. ARiMR realizuje obecnie 10 działań z PROW. I właśnie na te działania zostanie wydatkowany ponad miliard zł.

Na wypłaty czekają między innymi rolnicy, którzy składali wnioski na modernizację gospodarstw rolnych oraz przedsiębiorcy, którzy modernizowali zakłady w ramach „wzrostu wartości dodanej”.

Wojtasik powiedział, że od poniedziałku ARiMR rozpoczyna wypłaty dotacji dla rolników na modernizację gospodarstw, natomiast za dwa tygodnie na rachunki bankowe mogą zacząć spoglądać przedsiębiorcy czekający na środki.

Źródło: farmer. pl

Podobał się artykuł? Podziel się!