W ramach dopłat bezpośrednich za 2013 rok do 30 stycznia trafiło ponad 6,1 mld zł do blisko 766 tys. rolników – informuje ARiMR.

Oznacza to niewielkie przyspieszenie wypłaty dopłat: do 31 grudnia 2013 r.  ARiMR przekazała z tytułu dopłat na konta bankowe 388 tys. rolników 2,48 mld zł – informowano wcześniej. Polska na dopłaty bezpośrednie za 2013 r. dysponuje kwotą ok. 3,53 mld euro, tj. 14,91 mld złotych. Czas przekazania wszystkich należności – do końca czerwca.

Informowaliśmy o kłopotach czytelnika, który w końcu ubiegłego roku czekał na dopłaty, aby dopłacić za ciągnik i któremu groziła utrata przedpłaty i zniżki. 

- Dostałem dopłaty dopiero kilka dni temu, a i to jako pierwszy w okolicy – mówi. – Udało mi się jednak nie stracić wpłaconych za ciągnik pieniędzy. Sprzedałem świnie, brakowało niewiele. Pojechałem do Finlandii razem z przedstawicielami sprzedawcy i przekonałem, że nie zawiniłem w opóźnieniu transakcji. Kosztowało mnie to 10 tys., ale nie straciłem 100. Wszystko wisiało na włosku, ale daliśmy radę. Trzeba być upartym.

W zawieszeniu pozostają pytania - też uparcie – powtarzane przez nas do ARiMR…

Odpowiedzi nie ma. 

Podobał się artykuł? Podziel się!