PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ferie z ekonomią w 160 gminach

Zakończył się nabór do II edycji programu „Na Własne Konto”. W dodatkowych zajęciach z ekonomii i przedsiębiorczości wezmą udział gimnazjaliści ze 160 gmin z całej Polski.Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej zakończył już nabór do programu „Na Własne Konto” – weźmie w nim udział 160 gmin z całej Polski. Obecnie trwa proces podpisywania umów z gminami.

- Gminy wykazały bardzo duże zainteresowanie naborem do II edycji. W tym roku zdecydowaliśmy się na rozszerzenie zasięgu „Na Własne Konto” – dzięki temu w programie weźmie udział większa liczba uczniów. Ubiegłoroczna edycja „Na Własne Konto”, która została bardzo dobrze przyjęta, zarówno przez uczestników, jak i prowadzących, była dla młodzieży okazją do nauki oraz aktywnego spędzenia ferii zimowych. Liczymy, że w tym roku młodzież również wzbogaci się o nowe doświadczenia - mówi Krzysztof Lipiński, z-ca dyrektora generalnego Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Zajęcia dydaktyczne, podobnie jak w I edycji programu, zostaną poprzedzone szkoleniem dla prowadzących zajęcia - nauczycieli oraz studentów, które m.in. przygotuje ich do pracy z uczniami oraz korzystania z platformy e-learningowej. Szkolenie odbędzie się w dniach 22-24 listopada br.

Pierwsze lekcje w ramach „Na Własne Konto” rozpoczną się z początkiem ferii zimowych.

W czasie ich trwania uczniowie, m.in. poprzez gry i zabawy, poznają narzędzia bankowości elektronicznej, zasady gospodarowania oszczędnościami czy wymiany bezgotówkowej, które umożliwią im lepszy start w dorosłe życie. W drugim semestrze uczestnicy programu wykorzystają zdobytą wiedzę w praktyce, przygotowując pracę konkursową. W ramach zajęć młodzież odwiedzi także banki i spotka się z lokalnymi przedsiębiorcami.

Pomysłodawcą „Na Własne Konto” jest Fundacja EFRWP, która od lat wspiera rozwój polskiej wsi. Głównym założeniem programu jest wsparcie młodych ludzi, którzy wchodzą w dorosłe życie, kształtują swoje postawy, podejmują pierwsze poważne decyzje dotyczące swojej przyszłości oraz zaczynają korzystanie z narzędzi bankowych. Udział w programie jest dla młodzieży okazją do zdobycia nowych umiejętności i wiedzy na temat podstawowych mechanizmów finansowych.

Program „Na Własne Konto” to autorski program Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, realizowany wspólnie z Fundacją na Rzecz Rozwoju Wsi „Polska Wieś 2000” im. M. Rataja.

„Na Własne Konto” powstaje przy współpracy Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!