W ten sposób Mojzesowicz odniósł się do konferencji prasowej zorganizowanej przez Marka Sawickiego i Tomasza Kołodzieja, prezesa ARiMR, którzy pod hasłem „wielkie pieniądze dla rolników po Wielkanocy" ogłosili nabór wniosków przez Agencję na działanie „ułatwianie startu młodym rolnikom".

- Gdy takie hasła widzi i czyta Polak, który się na rolnictwie nie zna, to pyta, gdzie są „wielkie pieniądze" dla niego, a rolnicy pytają, gdzie są pieniądze na renty strukturalne - powiedział Wojciech Mojzesowicz podczas posiedzenia parlamentarnej Komisji Rolnictwa.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, że do rozdysponowania ma 500 mln zł. Jednorazowo Agencja może przyznać młodemu rolnikowi 75 tys. zł. Tomasz Kołodziej szacuje, że z dofinansowania będzie mogło skorzystać w całej Polsce około 6,5 tys. rolników.

- Liczymy: gdy ilość osób, które mogą skorzystać z dofinansowania podzielimy przez województwa w Polsce, to okazuje się, że premię w każdym z nich może otrzymać 400 rolników - powiedział Mojzesowicz. Czy to dużo? - pyta retorycznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!