PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Hipoteczny zamiast preferencyjnego

Hipoteczny zamiast preferencyjnego

W związku ze zmianą zasady preferencyjnego finansowania zakupu ziemi rolniczej Bank BGŻ proponuje kredyt hipoteczny Agro Progres.Z kredytu Agro Progres skorzystało od września ponad 200 rolników. Bank BGŻ wprowadził go z myślą o rolnikach, którzy chcą powiększać i unowocześniać swoje gospodarstwa, szczególnie poprzez zakup ziemi.

Zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na nabywanej lub na innej nieruchomości. Maksymalny okres kredytowania w przypadku zakupu ziemi wynosi 30 lat. Klient może liczyć na 2-letnią karencję w spłacie kapitału.

- Harmonogram spłat jest bardzo elastyczny. Klient może korzystać z rat równych lub malejących. Harmonogram spłat dostosowujemy do specyfiki prowadzonej działalności. W indywidualnych przypadkach jest możliwość ustalenia rocznych spłat kapitału - zapewnia Kinga Wąsik, ekspert Departamentu Finansowania Agrobiznesu w Banku BGŻ.

Dodaje, że w przypadku przejściowego pogorszenia się sytuacji w gospodarstwie, można zawiesić spłatę kapitału korzystając z tzw. „wakacji kredytowych".

- Oprocentowanie kredytu Agro Progres jest ustalane indywidualnie w drodze negocjacji z klientem i zależy od kondycji finansowej kredytobiorcy, proponowanych form zabezpieczenia spłaty kredytu itp. - zaznacza Kinga Wąsik.

Klient ma do wyboru opcję oprocentowania zmiennego lub stałego. Przy wyborze drugiego wariantu ma pewność, że zmiana stóp procentowych nie wpłynie na obciążenie budżetu gospodarstwa.Bank pobiera od udzieleniem kredytu prowizję przygotowawczą, określoną na poziomie ok. 2 proc. kwoty kredytu.

- Klient nie ponosi natomiast kosztów wyceny gruntów, gdyż Bank BGŻ może dokonać wyceny we własnym zakresie - dodaje Kinga Wąsik.

Jak podkreśla Bank BGŻ, Agro Progres stanowi alternatywę dla kredytów preferencyjnych a oferuje znacznie szerszy i bardziej elastyczny zakres finansowania przy porównywalnych kosztach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (22)

 • rol-nick 2014-01-13 23:20:39
  ucięło mój poprzedni wpis. Dobra, nie będe go odtwarzał.

  @miastowy

  Czemu Ty taki pojeahbunny jesteś i ludzi obrażasz?
  Naprawdę lecz się na nogi bo na głowę to już o wiele za późno.

  Czemu ubliżasz rolnikom?

  Jak tak Nas nienawidzisz to zacznij protestować przeciwko temu co wkładasz do pyska.
 • rol-nick 2014-01-13 23:11:37
  I od teraz protestuj przeciwko wytworom pracy rolników. Od dziś nie kupuj niczego co produkują.
  I zdawaj Nam codziennie tu relację jak Ci idzie protestowania. Z chęcią poczytamy jak Ci żołądek przyschnie do kręgosłupa.

  Pamiętaj, Miasto samo się wyżywi buhahahaha
 • s 2014-01-13 21:32:34
  @miastowy - pewnie że się nie rozumiemy, bo pieprzysz głupoty. Jeżeli ktoś ma 2, lub 5 ha, To nie będzie chciał tyrać, zadłużyć się i dokupić 5, bo wie, że mu wtedy pomoc zabiorą i bedzie miał gorzej, niż ma.To by była pomoc na socjal do końca świata, a ma być na rozwój. Ci, co mają 500, lub 1000 ha, to ich tu na tym forum nie ma, Oni zatrudniają ludzi, płacą za nich ZUS i chrzanią nasze problemy ,oraz użeranie się z durniami. Na działalność w miescie, na innowacyjne , na zatrudnienie też są pieniądze w mieście (mój szwagier i brat skorzystali) tylko trzeba miec trochę oleju w głowie, a nie siedzieć na forum rolnym i pisac idiotyzmy. Rób rewolucję, głosuj mądrze, zakładaj partię - rób coś sensownego - a nie siedzisz na forum rolnym, srasz tu swoją głupotą i myślisz, że zaszkodzisz tym ubekom, czy esbekom. Sprawiedliwość, to znajdziesz tak jak każdy 2metry pod gruntem, a tu żyjesz tak jak my pod dyktando innych, a nie nasze. Wyjrzyj se pomyleńcu przez okno i popatrz na piękne i drogie samochody pod blokiem. Idz na dzielnicę pełna willi za miliony i tam wylewaj swoje chore bełkoty, a od rolników się odp.ie. r.dol.
 • żona miastowego 2014-01-13 21:21:39
  miastowy, zbastuj trochę, bo robisz wioche
 • ar 2014-01-13 21:17:59
  miastowy, to czemu nie trąbisz ze np hipermarkety mają ulgi? zwolnienia? nie pasuje do światopoglądu twego?
  poczytaj o chamofobii.
  500-1000 ha to już jest spółka a nie rolnik.
 • rolnik 2014-01-13 20:53:08
  do II:
  oczywiscie ty nie bo ma ojciec albo tesc albo ubek albo jeszcze jakis pociotek,komu kit wciszcza marny cwe....lu?
 • miastowy 2014-01-13 20:50:19
  biedny człowieczku II
  całkowity ZUS wynosi
  czyli składki na ubezpieczenie społeczne,fundusz zdrowotny i fundusz pracy wynosza ponad 1000 zł i jest to ubezpieczenia obowiazkowe i nie czepiaj się słowek cieciu,teraz napisz składki na wsi zeteselowcu lub pociotku zeteselowca np kuzynie lub ciu... tescia
 • II 2014-01-13 20:47:27
  @rolnik. Muszę cię rozczarować nie mam układów, do partii nie należę, za młody jestem na kolesiostwo z decydentami i nikt mi nic nie dał za darmo. Po prostu zamiast narzekać na wszystko - pracuje.
 • II 2014-01-13 20:38:30
  ZUS jest nie 1000 a 700 i jeszcze odliczasz od tego ubezpieczenie zdrowotne - tak dla ścisłości
 • rolnik 2014-01-13 20:36:00
  II:
  biedny to jestes ty a moze nie, biedny ale z układów PSL-ZSL a może komitywa i rodzina?korupcja w Polsce jest wieksza niz na Ukrainie towarzyszu partyjny i ćwoku,korupcja w Polsce nazywa się operatywnoscia-złodzieje
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.197.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!