Co minister Sawicki zamierza zmienić w PROW, że przedłużył konsultacje projektu?

Pewne światło na zamiary ministra rzucają tematy rozmów, jakie odbył z przedstawicielami organizacji rolniczych będących w Copa Cogeca.

Jak informuje KRIR, przedstawiciele organizacji rolniczych zwrócili uwagę, iż większa pula środków  powinna być skierowana bezpośrednio do rolników oraz na zwiększenie  konkurencyjności gospodarstw na rynku. Podkreślili także, że w ramach PROW  2014-2020 dofinansowaniem powinny być objęte ubezpieczenia od ryzyka  rynkowego, a także większe wsparcie należy skierować na rozwój mniejszych  gospodarstw.

Minister przekazał informacje o nowych propozycjach wsparcia rolników ze środków  PROW 2014-2020, w tym szczególnie podmiotów aplikujących o nie w ramach  tworzonych grup. Mówił o wsparciu działalności pozarolniczej prowadzonej w  gospodarstwach rolnych oraz pobudzeniu rynku energetyki odnawialnej, poprzez  włączenie w proces jej wytwarzania podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Minister zaznaczył również, że w nowym PROW uruchomione zostaną  narzędzia wsparcia finansowego dla rolników chcących wyjść z rolnictwa i przekazać  swoje gospodarstwa na rzecz powiększenia innych – poinformowała po spotkaniu KRIR. 

Podobał się artykuł? Podziel się!