Dotychczasowe opóźnienia z decyzją były zawinione przez grupy lobbujące na rzecz przekazania środków na inne cele. W programie rent strukturalnych wprowadzono zmiany, więc Komisja musiała się im uwaznie przyjrzeć i ustosunkowac do nich.

Jakie będą wymogi uzyskania dotacji. W małopolsce, na podkarpaciu, w województwie świętokrzyskm i na śląsku trzeba mieć przynajmniej 3 hektary. Osoba przejmująca gospodarstwo - co najmniej 10 hektarów, bez tych przejętych. Szczególnie w wymienionych regionach nie jest to sprawa prosta, tam ludzie mają średnio po 3 hektary, a średnie polskie gospodarstwo - 10 ha. Osoba przejmująca gospodarstwo nie może mieć więcej niż 55 lat (renty będą wypłacane do 65 roku zycia), ale już za sobą 10 letni okres pracy we własnym gospodarstwie i 5 lat w KRUSie.

Rent wystarczy w zależności od kursu euro - dla 6 do 10 tysięcy wnioskodawców. Wysokość renty to 1013 złotych i 676 dla współmałżonka. Agencja doliczy 100 złotych w przypadku przekazania przynajmniej 10 ha osobie młodzej niż 40-letniej.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!