Zdaniem ministra to "dość dobry wynik".

- Trochę gorzej wygląda kwestia wypłat w zadaniach delegowanych, bo to ok. 52 proc. - zaznaczył. W tej sprawie apelował do marszałków województw o przyśpieszenia i zwiększenia dyscypliny wydatkowania tych środków, by w 2014 i 2015 roku w pełni zagospodarować te pieniądze.

- Od państwa mam prawo oczekiwać wzmożonej dyscypliny, bo jeśli ten wskaźnik znacząco nie ulegnie poprawie, to będziemy musieli podjąć działania na rzecz cofnięcia tych środków z zadań delegowanych, bądź do realizacji przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa bądź też przesunięcia tych środków na inne zadania. Tu już czasu nie ma - zaapelował do marszałków wszystkich 16 województw, z którymi spotkał się w Busku Zdroju (Świętokrzyskie).

Przypomniał, że do końca 2015 roku "pieniądze musimy rozliczyć, a nie jeszcze o nich dyskutować".

Według Sawickiego pierwszy nabór wniosków z nowego PROW-u na lata 2014-2020 powinien ruszyć pod koniec b.r.

- Obecnie kończymy pracę nad projektem ogólnym programu na Komitecie Stałym Rady Ministrów, więc tak naprawdę, jeśli KE zdąży do wakacji lub końca września, wydaje się że w czwartym kwartale tego roku będziemy gotowi.

Zdaniem ministra, Polska będzie jednym z pierwszych krajów, który składa pełną ofertę dotyczącą Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!