PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Kampania sadowników "jedz witaminy i wracaj do zdrowia"

Jedz witaminy i wracaj do zdrowia" - to kampania Związku Sadowników RP przeprowadzana w dziecięcych szpitalach. Chore dzieci otrzymają świeże warzywa i owoce, a rodzice będą informowani o ich walorach żywieniowych.Kampania ma trwać do połowy grudnia 2014 r. i prowadzona jest w wybranych szpitalach wojewódzkich, w których znajdują się oddziały dziecięce, na terenie województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, lubelskiego i świętokrzyskiego - poinformował prezes sadowników RP, poseł PSL Mirosław Maliszewski.

Jak mówił, celem jest zwiększenie spożycia owoców i warzyw, które według dietetyków są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Akcja "jedz witaminy i wracaj do zdrowia" polega m.in. na informowaniu dzieci i rodziców o tym, co zawierają te produkty i jak wpływają na zdrowie. Dzieci w szpitalach dostaną "owocowe" maskotki i kolorowanki o tematyce owocowo-warzywnej lub płyty z programami edukacyjnymi - wyliczał Maliszewski.

Raz na dwa tygodnie do stołówek szpitalnych dostarczane są już także świeże produkty - takie, które da się przechowywać: jabłka, gruszki, śliwki, ogórki, papryka. Większość dostaw przewidziana jest w okresie dużej podaży owoców i warzyw, a więc głównie na jesieni i w zimie.

Akcja będzie kosztowała 1,5 mln zł. Pieniądze będą pochodziły głównie z funduszu promocji owoców i warzyw, ale jest też wkład własny sadowników w postaci bezpłatnych dostaw do szpitali.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • ATEM 2014-04-05 15:21:09
    -- przygotować produkty ,,środki leżą przekażę jak leczyć dietą bez której medycyna nie potrafi pomóc ,,,,,,, to do regeneracji kości i nerwów ,bezwładów i funkcjonowania ,dietetycy figę wiedzą ,w 1996 r przedstawiłem nauce ,zasapali nasi ,najpierw przyspieszenie gojenia złamań i bezwłady centralne to najtrudniejsze ,inne SM ,reumatyzm ,, i innych ,, -- powiaty przygotowują , owoce warzywa ,mięso i wszystkie produkty;pieczywo, kasze ,miodne , uprawnienia mają gminy i szkoły gastronomiczne , dyrektywa ,,,,,,,
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!