Taką samą karę poniosą rolnicy, którzy złożą wniosek o dopłaty w ostatecznym terminie, czyli do 10 czerwca. W podstawowym terminie składania wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2011 r., czyli od 15 marca do 16 maja, do biur powiatowych Agencji  Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło ponad 1,352 mln takich wniosków.

Wśród złożonych dotychczas wniosków ponad połowa dotyczy przyznania dopłat związanych z prowadzeniem działalności rolniczej w trudnych warunkach, np. na słabych glebach, są to tzw. płatności ONW.  Ponadto do ARiMR trafiło również 105,8 tys. wniosków o przyznanie wsparcia w ramach "Programu rolnośrodowiskowego". Z tej liczby 21,6 tys. to wnioski rolników, którzy po raz pierwszy rozpoczynają w swoich gospodarstwach wdrażanie działań objętych takim wsparciem. Kolejne 84,2 tys. wniosków złożyli rolnicy, którzy już prowadzą działalność w ramach "Programu rolnośrodowiskowego" i będą ją kontynuować w następnym roku.

Tegoroczny nabór wniosków jest już ósmym z kolei, w którym rolnicy mogą ubiegać się o płatności bezpośrednie będące głównym instrumentem Wspólnej Polityki Rolnej realizowanej przez Unię Europejską. W ramach dopłat za 2011 rok polscy rolnicy otrzymają  w sumie ok. 3,34 mld euro. Podobał się artykuł? Podziel się!