PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

KE zatwierdziła nowe programy PROW

 KE zatwierdziła nowe programy PROW Fot.Fotolia

Autor: JK

Dodano: 28-05-2015 12:26

Komisja Europejska zatwierdziła kolejne 24 programy PROW mające na celu poprawienie konkurencyjności sektora rolnego w Unii Europejskiej, ochronię krajobrazu i klimatu oraz  wzmocnienie struktury gospodarczej i społecznej w społecznościach wiejskich do 2020 roku.Koszt finansowania programów przez UE to 27 mld euro. Cześć środków na realizację programów pochodzić będzie także ze środków krajowych i prywatnych.

Dzięki nowym programom ma powstać, co najmniej 40 tys. miejsc pracy na obszarach wiejskich i około 700 tys. miejsc szkoleniowych w celu: wspierania innowacji, transferu wiedzy, bardziej zrównoważonych praktyk rolniczych i wzrostu gospodarstw wiejskich.

Modernizacja gospodarstw rolnych, wsparcie dla młodych rolników, zrównoważone zarządzanie gruntami i poprawa infrastruktury szerokopasmowej są wśród priorytetowych działań przyjętych programów regionalnych i krajowych. 

Programy te mają być realizowane w Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Rumunii, Hiszpanii, Szwecja i Wielkiej Brytanii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!